Metelli Group: technologia z myślą o środowisku | MOTOFAKTOR

Metelli Group: technologia z myślą o środowisku

person Redakcja 24/09/2019

Metelli Group idzie z duchem czasu i zastępuje papierowe instrukcje do swoich produktów cyfrowymi.

Dzięki bezpiecznym i skonsolidowanym narzędziom informatycznym Grupa Metelli zdecydowała się wyeliminować instrukcje w formie papierowej zawarte w opakowaniach pomp wodnych marki Metelli, Graf i KWP, zastępując je cyfrową wersją PDF dostępną do przeglądania i pobrania na stronie internetowej Grupy za pomocą KODU QR.

 

Wystarczy, że osoba instalująca zeskanuje smartfonem KOD QR znajdujący się na etykiecie produktu i natychmiast zostanie przekierowana na stronę internetową do sekcji odpowiadającej kodowi produktu lub będzie mogła przejrzeć lub pobrać dokument bezpośrednio na stronie internetowej w sekcji Pomoc techniczna/Dokumentacja techniczna.

 

Grupa rozszerzyła również dostępne wersje językowe o języki polski, turecki i rosyjski, co daje łącznie 10 dostępnych języków.

 

Oprócz instrukcji, którą można pobrać w formacie PDF, można uzyskać także dostęp do innych informacji, takich jak: aplikacje, kody OE, filmy instruktażowe dotyczące instalacji oraz karta produktu.

 

Dla niektórych konkretnych kodów nadal dostępna będzie instrukcja w formie papierowej, którą będzie można znaleźć wewnątrz opakowania i która będzie przedstawiać poszczególne etapy montażu lub ostrzeżenia.

 

Decyzja ta, która zostanie rozszerzona również na inne rodziny produktów, jest częścią szerszej strategii firmy, która zobowiązuje się do jak największego ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko przez stosowane materiały, zarówno w produktach (już od ponad 5 lat klocki hamulcowe HybriX nie zawierają miedzi i innych materiałów szkodliwych dla człowieka i środowiska), jak i opakowaniach oraz materiałach informacyjnych.

 

Obrana ostatnio strategia prowadząca do cyfryzacji i personalizacji katalogów w strefie zastrzeżonej My Metelli na stronie www.metelligroup.it, pozwoliła na znaczne ograniczenie wydruku na papierze i jednocześnie poprawę jakości usług.

 

Artykuł sponsorowany przez Grupę Metelli

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).