Meritor: wzrost sprzedaży w Q3 roku fiskalnego 2018 | MOTOFAKTOR

Meritor: wzrost sprzedaży w Q3 roku fiskalnego 2018

person Adrian Januszkiewicz 2/08/2018

Po III kwartale roku fiskalnego 2018 firma Meritor odnotowała wzrost sprzedaży o 23% względem analogicznego okresu sprzed roku.

Za trzeci kwartał roku podatkowego 2018 Meritor odnotował sprzedaż w wysokości 1,129 mld dolarów, czyli o 209 mln dolarów (23%) więcej niż przed rokiem w tym samym okresie. Wzrost sprzedaży wynikał przede wszystkim z wyższej produkcji na wszystkich głównych rynkach firmy. Na dobry wynik kwartalny sprzedaży wpłynęły również wyższe dochody z tytułu zwiększenia udziału w rynku i nowe działania.

 

Zysk netto przypadający na spółkę wyniósł 64 mln dolarów, w porównaniu z 48 mln dolarów rok temu. Wyższy dochód netto w ujęciu rok do roku wynikał przede wszystkim z konwersji na wyższe przychody.

 

Skorygowana EBITDA wyniosła 135 mln dolarów w porównaniu do 103 mln dolarów rok temu. Skorygowana marża EBITDA za III kwartał roku podatkowego 2018 wyniosła 12,0 procent, wobec 11,2 procent w analogicznym okresie ubiegłego roku.

 

Wytyczne firmy dotyczące roku podatkowego 2018 zostały zmienione w następujący sposób:

 

  • Dochód za cały rok ma wynieść 4,1 mld dolarów;
  • Zysk netto ma się mieścić w przedziale 145-155 mln dolarów;
  • Skorygowana marża EBITDA ma wynieść około 11,3 proc.

 

Źródło: Meritor

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).