Mercedes tworzy jednostkę Drive Systems | MOTOFAKTOR

Mercedes w celu dążenia do mobilności neutralnej pod kątem emisji CO2 i cyfryzacji procesów i produkcji, utworzył nową jednostkę: Mercedes-Benz Drive Systems.

Transformacja firmy i produktów Mercedesa w kierunku mobilności wolnej od CO2 wymaga kolejnych optymalizacji organizacyjnych. I tak wszystkie działania dot. konstrukcji i produkcji zespołów napędowych zostały skumulowane w nowej strukturze, jaką jest Mercedes-Benz Drive Systems. Pozwolić ma to na osiągnięcie efektów synergii i jeszcze bardziej przyspieszyć nadchodzącą transformację. Nowa jednostka scala wszystkie aktywności z zakresu rozwoju, produkcji, a także obszarów pokrewnych – zarządzania jakością, planowania oraz zaopatrzenia. Jako wewnętrzny dostawca odpowiada za silniki i skrzynie biegów, akumulatory i napędy elektryczne, a także związany z nimi sprzęt oraz oprogramowanie.

Układ napędowy to jeden z głównych zespołów naszych pojazdów – to on determinuje typową dla Mercedesa charakterystykę jazdy – bez względu na to, czy chodzi o napęd wyłącznie elektryczny, hybrydowy, czy konwencjonalny. Dzięki nowej jednostce Mercedes-Benz Drive Systems wygenerujemy efekty synergii i sprostamy wyzwaniu osiągnięcia mobilności wolnej od CO2. W konkurencyjny sposób będziemy rozwijać projekty przyszłości, a jednocześnie produkować tak efektywnie i ekonomicznie, jak to tylko możliwe. Jestem przekonany, że taka koncentracja pomoże namw realizacji ambitnego celu, jakim jest zaoferowanie klientom pełnej gamy produktów bezemisyjnych w ciągu mniej niż 20 lat. Zespół pod wodzą Franka Deißa będzie odpowiedzialny za cały łańcuch wartości – od akumulatorów po cały układ napędowy. Markus Schäfer członek zarządu Daimler AG i Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za badania w Grupie Daimler oraz dyrektor operacyjny Mercedes-Benz Cars

 

Frank Deiß, odpowiedzialny za Mercedes-Benz Drive Systems i jednocześnie szef działu produkcji napędów odpowiedzialny za fabrykę w Untertürkheim, będzie podlegał podlegał bezpośrednio Markusowi Schäferowi.

Wszystkie etapy od rozwoju do produkcji pod jednym szyldem

Mercedes-Benz Drive Systems skupia wszystkie rodzaje układów napędowych w zakresie rozwoju i produkcji. W rezultacie osiągniemy daleko idącą integrację i dostosowanie do potrzeb naszych modeli przy zachowaniu wysokiego stopnia indywidualnej odpowiedzialności biznesowej naszej jednostki. Reorganizacja pozwoli na synergie w całym łańcuchu procesów związanych z zespołami napędowymi, a tym samym zwiększymy efektywność ekonomiczną w średnioterminowej perspektywie. Frank Deiß prezes Mercedes-Benz Drive Systems

 

Jako wewnętrzny dostawca nowa jednostka ma na celu dostarczać innowacyjne układy napędowe, wyznaczające najwyższe standardy w zakresie technologii, jakości i kosztów. Ma ściśle współpracować z pokrewnymi działami (m.in. działem zakupów) oraz współdefiniować takie działania jak logistyka, zarządzanie jakością i planowanie produkcji, co ma pozwolić na jeszcze lepszą synchronizację między produkcją nadwozi i systemów napędowych.

Zrównoważona przyszłość

Na drodze do mobilności bezemisyjnej Mercedes-Benz AG realizuje strategię technicznie neutralnego zespołu napędowego z inteligentną mieszanką najnowocześniejszych silników spalinowych, z uwzględnieniem instalacji 48 V, hybryd plug-in oraz aut w 100% elektrycznych. Cel: dzięki atrakcyjnej kombinacji napędów sprostać różnym wymaganiom i scenariuszom rynkowym.

 

Do końca roku oferta koncernu ma zawierać pięć całkowicie elektrycznych modeli aut osobowych i ponad 20 hybryd plug-in. Portfolio hybryd plug-in już teraz obejmuje warianty od Klasy A do Klasy S, a także od GLA do GLE –w 100% na prąd obecnie składają się Mercedes-Benz EQC, smarty EQ fortwo i forfour oraz EQV 300. Już wkrótce na rynek trafić mają w pełni elektryczne warianty samochodów kompaktowych, a także całkowicie elektryczny model EQS, oferujący zrównoważony luksus w segmencie aut luksusowych.

 

Źródło: Daimler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).