Mercedes-Benz otworzył ośrodek szkoleniowy w CKZiU w Kielcach | MOTOFAKTOR

Mercedes-Benz otworzył ośrodek szkoleniowy w CKZiU w Kielcach

person Adrian Januszkiewicz 13/10/2022

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kielcach (CKZiU) zyskało status nowego centrum szkoleniowego Mercedes-Benz, gdzie działa już sala patronacka.

 

  • Współpraca kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ) z Mercedes-Benz Polska trwa już rok
  • W toku współpracy CKZ otrzymało między innymi najnowocześniejsze narzędzia oraz specjalnie przygotowane przekroje silników oraz skrzyń biegów Mercedesa i AMG – takie same jak te wykorzystywane do szkoleń mechaników w Stuttgarcie
  • Teraz w ramach rozszerzenia współpracy CKZ w Kielcach zostanie nowym centrum szkoleniowym Mercedes-Benz
  • CKZ ma za zadanie zorganizowanie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół technicznych, a w przyszłości także dla dorosłych, którzy chcą nabyć nowe lub uzupełnić dotychczasowe kwalifikacje zawodowe
  • Więcej informacji w polskiej (i nie tylko) branży aftermarketowej i motoryzacyjnej znajdziesz na stronie głównej Motofaktora. Jeśli chcesz być na bieżąco z najważniejszymi wiadomościami z branży — zapisz się na nasz newsletter

 

Współpraca kieleckiego Centrum Kształcenia Zawodowego (CKZ) z Mercedes-Benz Polska stanowi rozwinięcie partnerstwa, które w 2021 r. nawiązał lokalny autoryzowany dealer marki – Nobile Motors. Dzięki temu oferta edukacyjna ośrodka ma nowe moduły, pozwalające przyszłym technikom zapoznać się z najnowocześniejszymi systemami stosowanymi w obecnych samochodach. Współpraca nie ograniczała się jedynie do zajęć edukacyjnych – uczniowie byli na przykład zapraszani na premiery nowych modeli Mercedesa. To wszystko ma zapewnić im odpowiednie przygotowanie do wymagań, jakie stawiają rynek pracy oraz dynamicznie zmieniające się rozwiązania techniczne.

 

Bardzo się cieszymy, że nawiązanie współpracy z CKZ umożliwia nam otworzenie nowej, nowoczesnej lokalizacji centrum szkoleniowego Mercedes-Benz. Wyposażenie instytucji spełnia nasze najwyższe standardy szkoleniowe. Dodatkowo wyposażenie jednej z sal w oryginalne eksponaty Mercedes-Benz Global Training powoduje, że uczestnicy naszych szkoleń czują, iż jest to dedykowane miejsce do zgłębiania wiedzy na temat samochodów spod znaku „Gwiazdy”. Bardzo istotnym aspektem naszej współpracy jest także zapraszanie na wewnętrzne szkolenia naszej firmy kadry oraz wychowanków CKZ. Ma to dla nas ważny wymiar edukacyjny oraz społeczny – dzięki temu kadra naukowa i młodzież mogą obcować z najnowszymi modelami naszej marki. Dzięki temu również możemy liczyć, iż nowa generacja pracowników naszej sieci warsztatowej od początku swojej kariery zawodowej będzie zaznajomiona z naszymi pojazdami – powiedział Aleskander Rzepecki, Head of Training Mercedes-Benz, Central and Eastern Europe.

Wyposażenie CKZ w Kielcach spełnia najwyższe standardy szkoleniowe marki Mercedes-Benz

W toku współpracy CKZ otrzymało między innymi najnowocześniejsze narzędzia oraz specjalnie przygotowane przekroje silników oraz skrzyń biegów Mercedesa i AMG – takie same jak te, które są wykorzystywane do szkoleń mechaników w Stuttgarcie. Z możliwości kształcenia z wykorzystaniem tych pomocy skorzystało już wielu uczniów.

 

Teraz współpraca wkracza na nowy poziom – CKZ w Kielcach zostanie nowym centrum szkoleniowym Mercedes-Benz. Będą odbywać się tam szkolenia z zakresu techniki samochodowej dla techników oraz doradców serwisowych marki, w tym zajęcia i warsztaty poświęcone pojazdom elektrycznym. Z partnerstwa skorzysta także pion edukacyjny: Mercedes-Benz będzie zapraszać uczniów wraz z kadrą naukową ośrodka na swoje szkolenia techniczne do innych placówek. Tymczasem w CKZ powstała już sala patronacka Mercedes-Benz, wyposażona w eksponaty i pomoce naukowe prezentujące najnowsze rozwiązania techniczne spotykane w autach spod znaku trójramiennej gwiazdy.

CKZ otrzymało między innymi najnowocześniejsze narzędzia oraz specjalnie przygotowane przekroje silników oraz skrzyń biegów

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Zawodowego w Kielcach to jeden z najnowocześniejszych ośrodków kształcenia zawodowego w przemyśle motoryzacyjnym w Polsce. Otwarte w 2020 roku, powstało z myślą o kształceniu wykwalifikowanej kadry m.in. dla branży metalowo-odlewniczej, informatycznej, elektrycznej, elektronicznej czy mechanicznej. Zadaniem CKZ jest zorganizowanie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół technicznych, a w przyszłości także dla dorosłych, którzy chcą nabyć nowe lub uzupełnić dotychczasowe kwalifikacje zawodowe.

 

Naszą misją jest przygotowanie kadr na potrzeby przedsiębiorców z branży nowoczesnych technologii. Wierzymy, że zapewnienie młodym ludziom profesjonalnych kompetencji da im atrakcyjne możliwości zatrudnienia w zmieniającym się przemyśle motoryzacyjnym – powiedziała Ilona Calicka, dyrektor CKZiU w Kielcach – Znakomicie wyposażone pracownice patronackie uruchamiane przy współpracy z prywatnymi firmami, takie jak sala Mercedes-Benz, pozwalają łączyć instrument edukacyjny z walorem emocjonalnym, uczniowie mają bowiem okazję obcować tu z naprawdę innowacyjnymi technologiami. Dzięki temu z naszej placówki będą mogą wychodzić prawdziwi fachowcy.

Zadaniem CKZ jest zorganizowanie praktycznej nauki zawodu dla uczniów szkół technicznych, a w przyszłości także dla dorosłych, którzy chcą nabyć nowe lub uzupełnić dotychczasowe kwalifikacje zawodowe.

Źródło: Mercedes-Benz

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).