Mercedes-Benz i ProLogium opracują ogniwa akumulatorowe | MOTOFAKTOR

Mercedes-Benz i ProLogium opracują ogniwa akumulatorowe

person Adrian Januszkiewicz 21/02/2022

Mercedes-Benz i ProLogium podpisali umowę o współpracy w celu opracowania nowej generacji ogniw akumulatorowych.

Do 2030 r. Mercedes-Benz planuje przejść na zasilanie wyłącznie energią elektryczną wszędzie tam, gdzie pozwolą na to warunki rynkowe. Współpracując z wiodącymi firmami z szybko rozwijającej się dziedziny technologii półprzewodnikowych, producent „napędza” swoją działalność badawczo-rozwojową, wspiera dalsze postępy w rozwoju akumulatorów i systematycznie poszerza własną sieć kluczowych partnerów technologicznych. W ten sposób chce zapewnić sobie nieprzerwany dostęp do najnowszych rozwiązań.

 

Dzięki wiedzy i doświadczeniu z zakresu badań nad akumulatorami półprzewodnikowymi oraz ich produkcji ProLogium jest silnym partnerem Mercedes-Benz.

 

Markus Schäfer, członek zarządu Mercedes-Benz Group AG i dyrektor ds. technicznych odpowiedzialny za rozwój oraz zakupy, powiedział: Wierzymy, że zasięg i efektywność to nowe punkty odniesienia, jeśli chodzi o auta elektryczne. Technologia półprzewodnikowa pomaga zmniejszyć rozmiar i wagę baterii. Właśnie dlatego współpracujemy z firmami takimi jak ProLogium – chcemy mieć pewność, że Mercedes-Benz nadal będzie „podbijać” nowe obszary w sektorze motoryzacyjnym, z korzyścią dla naszych klientów.

 

Współpracujemy z Mercedes-Benz przy testowaniu naszych ogniw akumulatorowych dla aut elektrycznych już od 2016 r. Cieszymy się, że teraz możemy wzmocnić i rozszerzyć nasze partnerstwo – powiedział Vincent Yang, dyrektor generalny i założyciel ProLogium Technology – Współpracując z Mercedes-Benz, chcemy zademonstrować skuteczne zastosowanie naszych bezpiecznych, wysokowydajnych ogniw półprzewodnikowych i pokazać, że spełniają one najwyższe standardy jakości Mercedes-Benz. W ProLogium wierzymy, że innowacyjna technologia musi być poparta skalowalnością produkcji. Z niecierpliwością czekamy na rozbudowę naszej nowej fabryki do końca 2022 r. oraz na współpracę z naszymi klientami. Naszym celem jest pomyślna masowa produkcja.

 

Zgodnie z umową Mercedes-Benz zasiądzie w radzie dyrektorów ProLogium. Inwestycja producenta wesprze rozwój technologii ProLogium oraz plany uruchomienia produkcji baterii w Europie.

Technologia półprzewodnikowa

Akumulatorowe ogniwa półprzewodnikowe stanowią jedną z kluczowych „dźwigni” determinujących koszty, skalowalność oraz gęstość energii akumulatorów do samochodów elektrycznych. Elektrolit w stanie stałym pozwala na stosowanie materiałów o wysokiej zdolności magazynowania, wysokim przewodnictwie jonowym i wyższej stabilności chemicznej. Innowacyjne materiały oraz konstrukcja akumulatorów półprzewodnikowych mogą niemal podwoić zasięg, jaki zapewniają dzisiejsze konwencjonalne ogniwa litowo-jonowe.

 

Źródło: Daimler

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).