Mercedes-Benz i GROB będą produkować akumulatory | MOTOFAKTOR

Mercedes-Benz i GROB będą produkować akumulatory

person Redakcja 17/08/2021

Mercedes-Benz wspólnie z niemiecką firmą GROB-WERKE zajmą się produkcją nowej generacji akumulatorów do pojazdów elektrycznych.

Lokalna produkcja akumulatorów jest kluczowym wyróżnikiem Mercedes-Benz i jego elektrycznej ofensywy. Globalna sieć produkcji baterii producenta będzie obejmować 9 fabryk na 3 kontynentach, co podkreśla jego ambicję, aby przed końcem dekady w całości „przestawić się” na zasilanie prądem wszędzie tam, gdzie pozwalają na to warunki rynkowe.

 

W celu uprzemysłowienia produkcji przyszłej generacji akumulatorów Mercedes-Benz intensyfikuje współpracę ze swoim wieloletnim partnerem – niemiecką firmą GROB-WERKE GmbH & Co. KG, liderem na światowym rynku wysoce innowacyjnych systemów produkcji akumulatorów i automatyzacji.

Globalna sieć produkcji akumulatorów Mercedes-Benz jest kluczowym filarem ofensywy modelowej Mercedes-EQ i podstawą naszej strategicznej zmiany z »pierwszeństwa prądu« na napędy wyłącznie elektryczne. Dzięki naszemu partnerstwu z GROB-WERKE chcemy wykorzystać dalszy potencjał technologii produkcji w zakresie efektywności, cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju, a tym samym dalej rozwijać nasze zdolności produkcji akumulatorów. Jörg Burzer członek zarządu Mercedes-Benz AG ds. zarządzania produkcją i łańcuchem dostaw

 

Współpraca koncentruje się na wspólnym rozwoju oraz konstrukcji wysokowydajnych instalacji do wytwarzania baterii dla globalnej sieci ich produkcji i obejmuje montaż zarówno modułów, jak i pakietów. W ten sposób Mercedes-Benz wzmacnia swoje możliwości budowania akumulatorów, a przy okazji poszerza know-how w zakresie innowacyjnych technologii produkcji.

 

Systemy produkcyjne firmy GROB-WERKE są już zresztą stosowane w fabrykach akumulatorów Mercedes-Benz. W przyszłości partnerzy będą ściśle współpracować nad rozwojem i budową wysokospecjalistycznych fabryk.

Mercedes-Benz i GROB-WERKE z powodzeniem współpracują od wielu lat. Dzięki tej współpracy chcemy pozostać silnym partnerem Mercedesa w przyszłości, z wykorzystaniem innowacyjnych koncepcji montowania modułów i pakietów akumulatorów. German Wankmiller prezes zarządu GROB-WERKE GmbH & Co. KG

 

Współpraca będzie skupiać się na systemowej technologii przyszłych generacji akumulatorów Mercedes-Benz, które będą stosowane w pojazdach Mercedes-EQ od 2025 r.

 

Baterie do elektrycznych aut Mercedes-EQ będą w przyszłości dostarczane przez globalną sieć produkcji akumulatorów, obejmującą 9 fabryk w 7 lokalizacjach na 3 kontynentach.

 

Już teraz Mercedes-Benz produkuje akumulatory w swoich zakładach w Kamenz (Saksonia), Hedelfingen (Stuttgart), a także w Bangkoku (Tajlandia), Pekinie (Chiny) oraz Jaworze (Polska). Koledzy z Brühl (Stuttgart) i Tuscaloosy (USA) przygotowują się właśnie do rozpoczęcia produkcji baterii w 2022 r. Ponadto fabryka akumulatorów ma powstać w zakładach w Sindelfingen pod Stuttgartem.

 

Źródło: Mercedes-Benz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).