MEKO umacnia swoją pozycję w Estonii | MOTOFAKTOR

MEKO umacnia swoją pozycję w Estonii

MEKO wzmacnia swoją pozycję w Estonii poprzez przejęcie firmy Automeister. Transakcja ta wpisuje się w strategię dalszego zwiększania udziałów w rynku i poprawy rentowności w regionie Morza Bałtyckiego.

Automeister to prywatna hurtownia części samochodowych, założona w 1993 roku, która od 2003 roku realizuje koncepcję sieci warsztatowej Carstop w Estonii. Obecnie Carstop to jedna z najbardziej znanych sieci warsztatowych w kraju. Automeister wspiera zrzeszone warsztaty we wszystkich działaniach, począwszy od zaopatrzenia w części zamienne, poprzez szkolenia i marketing.

MEKO jest już obecne w Estonii z marką hurtowni motoryzacyjnych Balti Autoosad i siecią warsztatów Fixus. Dzięki przejęciu firmy Automeister, MEKO będzie prowadzić dwie sieci warsztatowe i stanie się jedną z wiodących firm na niezależnym rynku motoryzacyjnym w Estonii.

Estonia jest częścią strategicznie ważnego regionu dla MEKO, w którym chcemy się dalej rozwijać. Naszym celem jest zdobycie pozycji lidera na wszystkich naszych rynkach, a przejęcie Automeister jest logicznym krokiem w tym kierunku. Daje nam to większe możliwości dalszego zdobywania udziałów w rynku i poprawy naszj rentowność” – mówi Pehr Oscarson, prezes i dyrektor generalny MEKO.

MEKO chce oferować kompletne usługi każdemu, kto jeździ samochodem i naprawia pojazdy w Europie Północnej. Firma działa na ośmiu rynkach i obsługuje klientów za pośrednictwem wielu znanych marek i koncepcji warsztatowej. MEKO rozpoczęło swoją działalność w Estonii w 2022 roku, jest także obecne na Łotwie i Litwie.

W maju br. LKQ Corporation zawarła ostateczną umowę sprzedaży Elit Polska, polskiego dystrybutora części samochodowych i wyposażenia warsztatowego, spółce MEKO.

LKQ sprzedaje Elit Polska spółce MEKO

Obecnie MEKO posiada około 5% udziału w rynku w Polsce po przejęciu Inter-Team w 2018 roku. Dzięki przejęciu Elit Polska udział ten wzrośnie do około 8%, co pozycjonuje MEKO jako trzeciego co do wielkości gracza na niezależnym rynku części zamiennych do samochodów w Polsce.

Źródło: MEKO

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami?

belka Wiadomości Google

 

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).