Megatrendy w motoryzacji okiem kobiet | MOTOFAKTOR

Megatrendy w motoryzacji okiem kobiet

person Adrian Januszkiewicz 12/10/2018

Nadchodzący XIII Kongres Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego ma pokazać, że kobietom nieobce są także trendy w motoryzacji.

Pierwszego dnia zaplanowano Sesję Kobiet, składającą się z 2 paneli: Siła kobiet w męskiej branży- podsumowanie efektów ubiegłorocznego spotkania, oraz Napędzamy polską motoryzację – megatrendy, w czasie którego, kobiety kierujące jednymi z największych firm branży w Polsce będą dyskutować na temat zmian i trendów, jakie mogą czekać motoryzację w Polsce i Europie. Wśród prelegentek będą między innymi: Joanna Szkudłapska – Włodarczyk (Mahle), Anna Wilczewska (Castrol), Małgorzata Demidziuk (Santander).

Minął rok czyli czas na podsumowania

Właśnie rok 2017 posłuży za punkt odniesienia do porównań, a te z panelistek, które po raz drugi wezmą udział w dyskusji będą mogły opowiedzieć o zmianach jakie zauważyły w ciągu roku, jako konsekwencji zeszłorocznego spotkania. Czy szklany sufit, z którymi borykają się kobiety w motoryzacji ustępuje? Czy pojawiło się w branży więcej kobiet świadomych swej wartości zawodowej? Odpowiedzi na te pytania udzielą kobiety silnie związane z przemysłem i rynkiem motoryzacyjnym, a na sali zasiądą nie mniej utalentowane i uznane kobiety zarządzające firmami motoryzacyjnymi, które także będą miały szansę zabrać głos w dyskusji.

Megatrendy za rogiem

W drugiej części panelistki opowiedzą zebranym jak przygotowują swoje firmy na wyzwania, które przed motoryzacją stawiają megatrendy. Cyfryzacja i telematyka, autonomiczne i połączone pojazdy, elektromobilność czy carsharing od nowa definiują motoryzację. Zmiany rynkowe, konsolidacje, wzrost konkurencyjności i presja cenowa dodatkowo wpływają na funkcjonowanie firm motoryzacyjnych. Jak radzą sobie z tym prelegentki w codziennym kierowaniu swoimi firmami? Jak na to wszystko wpływają dodatkowo braki kadrowe? I czy odpowiedzią może być wdrażanie w firmach idei Przemysłu 4.0? Dyskusja zapowiada się niezwykle ciekawie

Polska Platforma Przemysłu 4.0

Będąc w temacie megatrendów nie można nie wspomnieć także o specjalnej sesji organizowanej przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, poświęconej Przemysłowi 4.0, gdyż temat ten ściśle wiąże się z tematami poruszanymi podczas sesji Kobiet, choćby tymi dotyczącymi cyfryzacji lub braków wykwalifikowanych kadr. Głównym celem sesji jest m.in. przedstawienie inicjatyw na rzecz rozwoju Przemysłu 4.0 koordynowane przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

 

Jakie umiejętności i kwalifikacje pracowników powinny być obecnie rozwijane? W oparciu o jakie modele kształcenia należy uczyć? Jakie są potrzebne zmiany w świetle Przemysłu 4.0? Czy inicjatywa niesie za sobą zagrożenia dla motoryzacji i miejsc pracy? Tego typu pytania zostaną postawione panelistom i ekspertom Ministerstwa. Wstęp na sesję Ministerstwa będzie bezpłatny. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy wypełnić formularz, dostępny na stronie: http://moto-konferencja.pl/.

 

Źródło: SDCM

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).