mega macs X – wolność wyboru, maksymalna swoboda | MOTOFAKTOR

mega macs X – wolność wyboru, maksymalna swoboda

person Redakcja 1/11/2021

Urządzenie mega macs X od Hella Guttmann daje diagnostom szereg nowych możliwości przy obsłudze pojazdów.

Rewolucja w motoryzacji trwa w najlepsze i rozszerza swoje wpływy na kolejne gałęzie przemysłu. Podobnie jak w przypadku telefonów komórkowych, które z bardzo prostych urządzeń ewoluowały w niesamowicie inteligentne środki komunikacji, które towarzyszą nam w codziennym życiu, tak i samochody przechodzą obecnie swoją transformację.

 

Konfiguracja dzisiejszych pojazdów nie kończy się na kolorze nadwozia i wystroju wnętrza, a raczej zaczyna, bo ogrom możliwości dają nam systemy telematyczne i odpowiednie aplikacje nimi sterujące. Tak jak użytkownik samochodu może wybrać jakie funkcje oprócz jazdy pojazd może przejąć lub zapewnić, tak warsztat powinien mieć możliwość wyboru jaki zakres diagnostyki i usług dodatkowych chce zapewnić swoim klientom. Dlatego Hella Gutmann Solutions całkowicie zrewolucjonizowała sposób diagnostyki i wymiany danych tworząc mega macs X.

mega macs X

Z mega macs X warsztat może samodzielnie podejmować decyzje dotyczące modułów funkcyjnych i rodzajów danych potrzebnych do przeprowadzenia diagnozy. Dzięki różnym modułom oprogramowania, mega macs X jest niesamowicie elastycznym rozwiązaniem dla każdego warsztatu. Wybierając jeden spośród 3 modułów bazowych SDI, użytkownik decyduje jaki zakres usług najlepiej pasuje do jego potrzeb. Jeśli sytuacja się zmieni, można w łatwy sposób zmodyfikować oprogramowanie i zwiększyć możliwości urządzenia.

 

Ale mega macs X jest nie tylko niesamowicie elastyczny pod względem oprogramowania. Wolność wyboru przyświecała Hella Gutmann w trakcie całego procesu tworzenia nowego urządzenia, dlatego również sam hardware oferuje maksymalną swobodę użytkownikowi. Cała logika mega macs X została skoncentrowana w kompaktowej, nowoczesnej obudowie, za to ekran, który jest dość delikatny stał się osobną niezależną jednostką, którą warsztat może wybrać według własnego upodobania.

Przemyślana koncepcja urządzenia mega macs X zakłada całkowitą niezależność modułu hardware z kompletnym oprogramowaniem od dowolnego urządzenia sterującego niezależnie z jakim systemem współpracuje. mega macs X jest nie tylko modułem komunikacji z samochodem, ale kompletnym zaawansowanym komputerem diagnostycznym z procesorem i oprogramowaniem do połączenia, z którym wystarcza dowolna przeglądarka internetowa. Oznacza to, że mega macs X może współpracować z dowolnym urządzeniem typu laptop, tablet czy smartphone wyposażonym w WiFi i dowolny system operacyjny.

 

Dodatkową swobodę użytkowania daje indukcyjna podstawka ładująca. Zintegrowane protokoły diagnostyczne – w tym CAN FD i DoIP dla nowych modeli Skody, VW i Volvo, wbudowany Cyber Security Management oraz automatyczne sprawdzanie przebiegu uzupełniają szeroką gamę opcji diagnostycznych znanych z poprzednich generacji urządzeń mega macs.

Dla bardziej wymagających użytkowników mega macs X oferuje moduł SDI wzbogacony o pakiet informacji technicznych i serwisowych oraz opcjonalny multimetr dwukanałowy do pomiarów bezpośrednich. Mistrzowie diagnostyki mogą zaś liczyć na dodatkowe wsparcie w postaci instrukcji napraw opartych na kodach błędów lub symptomach usterek, interaktywne schematy połączeń, nowe moduły oprogramowania informacyjnego ADAS & Lighting i E-Mobility zapewniające pakiet informacji o systemach ADAS oraz dodatkową wiedzę i możliwości diagnostyczne powiązane z systemami wysokonapięciowymi w samochodach hybrydowych i elektrycznych.

 

W bliskiej przyszłości mega macs X zaoferuje również możliwość podłączenia bezprzewodowego oscyloskopu wraz z funkcją pomiarów wspieranych wysokiego napięcia. Elastyczność w wyborze modułów SDI pozwala warsztatowi na dostosowanie mega macs X do potrzeb i możliwości nie generując kosztów związanych z niewykorzystywaną częścią oprogramowania. Praktycznym dodatkiem do systemu mega macs X jest opcjonalny tablet HGS z systemem Android, wyposażony w stację dokującą i odpowiednio dobrane funkcje, który zapewnia najlepszą szybkość wyświetlania i obsługi systemu w dłuższej perspektywie. Wszystko to sprawia, że mega macs X jest wszechstronnym systemem diagnostycznym dającym maksymalną swobodę wyboru zarówno opcji diagnostycznych jak i urządzenia, na którym można prowadzić diagnozę.

 

Artykuł sponsorowany przez Hella Gutmann

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).