Mechanicy "Poczuli różnicę" w amortyzatorach BILSTEIN | MOTOFAKTOR

Mechanicy "Poczuli różnicę" w amortyzatorach BILSTEIN

person Redakcja 25/04/2022

Po raz pierwszy marka BILSTEIN przygotowała jazdy porównawcze autami na różnych amortyzatorach. Zaproszeni mechanicy testowali je m.in. w warunkach torowych.

Czym się różnią fabryczne amortyzatory od modyfikowanych konstrukcji BILSTEIN B6? Dlaczego mam je polecić swojemu Klientowi? Jak przekonać go do droższego wyboru? Czy ich montaż jest bardziej złożony i wymaga ode mnie większych umiejętności? Czy kierowca już przy pierwszej jeździe poczuje różnicę na nowym zawieszeniu?

 

To tylko kilka pytań, które na szkoleniach technicznych marki BILSTEIN często zadają mechanicy. Z reguły pojawiają się przy porównywaniu amortyzatorów Replacement B4 oraz Performance B6. Odpowiedzi na nie są dobrze udokumentowane i zilustrowane, ale zawsze pojawia się pewien niedosyt. Brakuje możliwości doświadczenia tych różnic w praktyce.

 

Marka BILSTEIN po raz pierwszy, nie tylko w skali naszego kraju, zdecydowała się na organizację jazd porównawczych. Zaproszono na nie grono mechaników wyłonionych na podstawie udzielonych odpowiedzi w quizie wiedzy o amortyzatorach i zawieszeniu. Już z rozmów przeprowadzonych z nimi w trakcie spotkania wiemy, że do poczucia tych różnic wystarczyło przejechanie paru odcinków na Torze Modlin – mówi Tomasz Siemek, brand manager marki BILSTEIN w Polsce.

 

Do dyspozycji mechaników przekazano dwa egzemplarze Volkswagena Golfa VII. Jeden na oryginalnym, fabrycznym zawieszeniu. W drugim wymieniono je na amortyzatory BILSTEIN B6 z serii Performance. Każdy z uczestników, pod okiem instruktora siedzącego na miejscu pasażera, miał do przejechania kilka torowych okrążeń jednym i drugim samochodem.

W dalszej części spotkania na podobnej zasadzie odbyły się ćwiczenia na odcinkach ośrodka doskonalenia jazdy. W sprowokowanych sytuacjach, do których może dojść na każdej drodze, mechanik mógł odczuć różnice w zachowaniu samochodów na płycie poślizgowej czy podczas dynamicznego omijania przeszkody i hamowania awaryjnego.

 

Mechanika samochodowa to bardzo szerokie pojęcie, zawieszenie i amortyzatory to tylko jeden z wielu jej podzespołów. Ale osoby, które przyjechały na jazdy porównawcze już na wstępnej odprawie wykazały się sporą wiedzą w tym zakresie. Zadawane pytania świadczyły też o dużej praktyce, co dosłownie na chwilę przed rozpoczęciem jazd porównawczych podniosło poziom oczekiwań wobec przygotowanego przez nas programu. Cieszę się, że sprostaliśmy temu, a zebrane opinie i materiały uzupełnią nasz program szkoleń technicznych – dodaje Tomasz Siemek.

 

Na Torze Modlin, a raczej odcinkach off-roadowych, dostępny był także firmowy Volkswagen Amarok. Niedawno wymieniono w nim fabryczne amortyzatory na komplet B6. Zaproszeni mechanicy mieli też do dyspozycji Porsche 911, który oparto na fabrycznym zawieszeniu BILSTEIN.

 

Wisienką na torcie był SEAT Leon Racer, który prowadziła Gosia Rdest. Goście, tym razem na prawym fotelu, mieli okazję do poznania pracy zawieszenia BILSTEIN MDS w wymagających warunkach sportowego toru.

 

Źródło: BILSTEIN

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).