Mazda6 Kombi 2.0 – błąd P061B00 | MOTOFAKTOR

Mazda6 Kombi 2.0 - błąd P061B00

person Redakcja 6/04/2023

W naszym kolejnym materiale współtworzonym z TecRMI skupimy się na Maździe6 Kombi (GJ, GL) z silnikiem 2.0 DIG-T o mocy 107 kW.

Kod błędu:

  • P061B00
  • Sterownik silnika: błąd wewnętrzny: kontrola momentu obrotowego silnika

Symptomy usterki:

  • Lampka kontrolna elektroniki silnika świeci się
  • Po przełączeniu biegu silnik szarpie

Kontekst techniczny:

Kod błędu wskazuje na uszkodzony sterownik silnika lub uszkodzenie elektrycznych złącz wtykowych sterownika silnika. Wiązka przewodów silnika została sprawdzona pod kątem uszkodzeń. Sprawdzono czujniki i elementy wykonawcze. Przepływomierz powietrza jest uszkodzony.

Możliwy środek zaradczy:

Wymienić miernik masy powietrza.

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).