Marketparts.com umacnia się w czasie kryzysu | MOTOFAKTOR

Marketparts.com umacnia się w czasie kryzysu

person Adrian Januszkiewicz 14/05/2020

Marketparts.com doświadczył gwałtownego wzrostu zapytań o subskrypcje w okresie lockdownu.

Kilka miesięcy po oficjalnej premierze, Marketparts.com, platforma sprzedażowa B2B dedykowana producentom i dystrybutorom części motoryzacyjnych (do samochodów osobowych, ciężarówek i motocykli) wykazała pierwszy sukces modelu swojego działania.

Już 300 subskrybentów w Europie i na świecie

Działający od stycznia 2020 r. Marketparts ma już 300 subskrybentów, połowę z Europy i połowę z pozostałych części globu. Stanowią oni 75% rynku samochodów osobowych i lekkich pojazdów dostawczych oraz 25% rynku pojazdów użytkowych. Zdecydowana większość z nich (85%) to dystrybutorzy, reszta to producenci części i podzespołów, bardzo zainteresowani możliwością docierania do rynków lokalnych, w 100% za pomocą kanałów cyfrowych.

Obniżona cena subskrybcji

Okres lockdownu to także czas dla wszystkich graczy z branży motoryzacyjnej, aby zastanowić się nad nowymi kanałami zakupów i sprzedaży części zamiennych.

Zauważyliśmy ponad 50% wzrost liczby zapytań o wersję próbną naszej platformy. Zdajemy sobie sprawę, że ta niestabilna sytuacja utrzyma się jeszcze przez kilka miesięcy. Na ten okres, obniżyliśmy opłaty za subskrypcję naszej platformy, aby umożliwić jak największej liczbie kupujących korzystanie z niej w celu efektywnego wyszukiwania i zakupów produktów szybko rotujących z ofert kluczowych, międzynarodowych, certyfikowanych graczy. Christophe Riberolle Dyrektor Generalny Marketparts.com

 

Marketparts.com połączył już kupujących i sprzedających z 35 krajów na pięciu kontynentach. Platforma chce podwoić swoją ofertę i do końca roku pozyskać 300 nowych dostawców, w tym około 20 renomowanych producentów części.

 

Źródło: Marketparts.com

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).