Marka Autolite na targach Automechanika Frankfurt | MOTOFAKTOR

Podczas targów Automechanika we Frankfurcie, sporą część ekspozycji First Brands Group zajmie marka Autolite - producent świec zapłonowych.

  • Producent świec zapłonowych, Autolite, wchodzi właśnie na rynki europejskie
  • Autolite jest już obecny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i w Australii
  • Marka jest znana m.in. z wyścigów NASCAR
  • Autolite prezentuje swoją ofertę na targach Automechanika Frankfurt 2022

 

Dzięki wsparciu swojej spółki macierzystej First Brands Group, marka Autolite wchodzi na europejski rynek. Producent świec zapłonowych był do tej pory obecny w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Meksyku i w Australii. Marka powstała w 1911 roku, kiedy dwie małe firmy zaczęły produkować lampy do aut typu buggy, stając się dobrze prosperującym producentem części samochodowych.

 

Przełomowy dla Autolite był rok 1935, kiedy to Royce G. Martin, prezes Electric Autolite Company, postanowił poszerzyć działalność i zatrudnił specjalistów do opracowania pierwszej świecy zapłonowej Autolite. Po kilku miesiącach prac firma zaoferowała gotowy produkt, który z sukcesem przyjął się n rynku.  Autolite trafił na listę dostawców elementów układu zapłonowego liderów motoryzacyjnych, takich jak Chrysler, Studebaker, Packard i Willys.

Autolite na targach Automechanika Frankfurt 2022

Na targach Automechanika Frankfurt, na stoisku First Brands Group, oprócz oferty marki Autolite, prezentowane będą również inne pierwszomontażowe marki – producent piór wycieraczek z oryginalnego wyposażenia TRICO oraz producent pomp cieczy i paliwa Airtex. TRICO prezentuje najnowsze rozwiązania techniczne ze swojej branży a Airtex promuje swój nowy wizerunek.

Po czteroletniej przerwie jesteśmy podekscytowani, że wracamy na targi Automechanika we Frankfurcie, aby zaprezentować rozwój naszych trzech podstawowych marek. Autolite ma w tej grupie olbrzymi potencjał. Jestem przekonany, że przyniesie on ogromne korzyści rynkowi wtórnemu. Jesteśmy podekscytowani europejską premierą Autolite i już nie możemy się doczekać opinii od odwiedzających! Zapraszamy na stoisko First Brands Group. Przyjdź i znajdź nas w hali 3.0, stoisko D71. Sam Robinson Group Brand & Marketing Manager (Europe)

 

Źródło: Autolite

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).