MAN rozbuduje fabrykę w Niepołomicach | MOTOFAKTOR

MAN rozbuduje fabrykę w Niepołomicach

person Adrian Januszkiewicz 17/12/2021

We wtorek, 14 grudnia w Niepołomicach odbyła się prezentacja firmy MAN i jej inwestycji. Pojawili się na niej regionalni samorządowcy i nie tylko.

Rozwój firmy jest ważny z punktu widzenia chociażby zatrudnienia, które znajdą tutaj mieszkańcy Małopolski. MAN chce zwiększyć docelowo produkcję pojazdów do 300 sztuk dziennie w 2023 roku, a co za tym idzie wzrośnie zapotrzebowanie na pracowników. Małopolska jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla przedsiębiorców, dlatego coraz chętniej inwestują w naszym regionie – powiedział Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

 

Rozbudowa fabryki ciężarówek MAN w Niepołomicach to jedna z ważniejszych inwestycji w regionie. Istotne jest też aktywowanie zawodowe pracowników z ościennych regionów. Obecnie firma MAN w Niepołomicach daje pracę blisko 1000 osób, ale dzięki inwestycjom firma planuje zatrudnić 2500 osób.

 

Produkcję ciężarówek rozpoczęto w 2007 roku, a firma MAN do tej pory w niepołomicki zakład zainwestowała łącznie 144 mln Euro. Natomiast dzienna produkcja pojazdów osiągnęła poziom 120 sztuk. Firma planuje zwiększyć ten wynik do 300 ciężarówek i 200 kabin dziennie, rozbudować halę i park maszynowy, a tym samym powiększyć powierzchnię zakładu do 410 tys. m2.

 

MAN postawił na Małopolskę, a to dla naszego regionu ogromna szansa, zarówno w obszarze rozwoju gospodarczego, jak i umacniania wizerunku atrakcyjnej lokalizacji do inwestycji – dodał Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

 

Źródło: malopolska.pl

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).