Małopolska ITD kontorlowała emisję spalin ciężarówek | MOTOFAKTOR

Małopolska ITD kontorlowała emisję spalin ciężarówek

person Adrian Januszkiewicz 23/06/2022

42 pojazdy pod kątem emisji spalin skontrolowali w ramach akcji DYMOMIERZ inspektorzy małopolskiej ITD.

W poniedziałek (20 czerwca) inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Krakowie przeprowadzili na małopolskich drogach akcję DYMOMIERZ. Działania inspektorów ITD polegały przede wszystkim na pomiarze emisji spalin z użyciem dymomierzy. Skontrolowano 42 pojazdy. W żadnym przypadku nie zostały stwierdzone przekroczenia dopuszczalnych norm.

 

 

Kontrole inspektorów ITD nie ograniczyły się tylko do zbadania poziomu zanieczyszczeń. Sprawdzano także stan techniczny pojazdów oraz uprawnienia kierowców w zakresie wykonywania przewozów drogowych. Nie obyło się bez nieprawidłowości. Inspektorzy ITD zatrzymali 7 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów. Uchybienia wykazane w trakcie kontroli to m.in. nadmiernie zużyte opony, niesprawne oświetlenie, nieszczelny układ hamulcowy, czy niesprawny drogomierz. W jednym przypadku pojazd od miesiąca nie miał aktualnego badania technicznego, dlatego wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne. Kierowców ukarano 8 mandatami karnymi.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).