Mahle z dostępem do złącz OBD Mercedesa | MOTOFAKTOR

Mahle z dostępem do złącz OBD Mercedesa

person Adrian Januszkiewicz 16/10/2020

Mahle i Daimler AG osiągnęły porozumienie w sprawie dostępu do kodowanych portów diagnostycznych OBD pojazdów Mercedes-Benz.

W rezultacie porozumienia Mahle z Daimlerem użytkownicy narzędzi diagnostycznych Mahle TechPRO lub Brain Bee Connex mogą teraz łatwo odzyskiwać dane pojazdu za pomocą funkcji Cyber ​​Security. Certyfikaty bezpieczeństwa można uzyskać przez dostęp do portalu Daimler w ramach rocznej subskrypcji od Mahle lub Brain Bee. W ramach specjalnej promocji Mahle oferuje posiadaczom aktywnej licencji bezpłatny dostęp do końca roku.

Dzięki tej umowie zapewniamy niezależnym warsztatom znacznie większą elastyczność, jeśli chodzi o obsługę pojazdów Mercedes-Benz. Joachim Schneeweiss szef sprzedaży na region EMEA w Mahle Aftermarket Service Solutions

 

Daimler AG wprowadzi bramkę bezpieczeństwa, aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do funkcji swoich pojazdów związanych z bezpieczeństwem. Oznacza to, że dane można odczytać tylko przez interfejs OBD, ale nie można ich zapisywać ani usuwać, jeśli nie są używane żadne oryginalne testery firmy Daimler AG lub nie można wymienić certyfikatu między narzędziem diagnostycznym, takim jak Mahle TechPRO lub Brain Bee Connex i Daimlerem.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).