Mahle przyspiesza restrukturyzację Grupy | MOTOFAKTOR

Mahle przyspiesza restrukturyzację Grupy

person Adrian Januszkiewicz 18/09/2020

W związku z sytuacją na rynku motoryzacyjnym i prognozami dla niego, Mahle przyspiesza swoją restrukturyzację Grupy, żeby sprostać nowym wyzwaniom.

W ubiegłym roku firma Mahle zainicjowała już kompleksowe programy oszczędności i restrukturyzacji w kontekście zmian technologicznych w przemyśle motoryzacyjnym i trudnego otoczenia rynkowego. Poważne spowolnienie na rynkach międzynarodowych i utrzymujący się niski popyt ze względu na pandemię COVID-19 po raz kolejny znacząco zwiększyły pilność podjęcia działań.

 

Mahle nie spodziewa się, że rynki pojazdów powrócą do poziomu sprzed kryzysu przez kilka lat. Jednocześnie konieczne jest kontynuowanie transformacji technologicznej. Dlatego firma Mahle dokładnie oceniła swoje jednostki biznesowe, regiony i lokalizacje oraz zidentyfikowała globalne nadwyżki mocy produkcyjnych na poziomie 7600 miejsc pracy. Grupa będzie teraz omawiać z odpowiednimi przedstawicielami pracowników, jakie środki dostosowawcze można zastosować.

Obecnie stoimy w obliczu kryzysu, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyliśmy. Pomimo wyzwań ekonomicznych, jakie się z tym wiążą, musimy nadal iść naprzód i inwestować w nasze przyszłe tematy w ramach transformacji, abyśmy byli konkurencyjni dzięki odpowiedniemu know-how i gamie produktów. Dlatego teraz szczególnie ważne jest, abyśmy kontynuowali nasze wysiłki w celu konsekwentnego obniżania kosztów i jeszcze bardziej skupiali się na naszych celach strategicznych. Wprowadzone już dostosowania wydajności nie są wystarczające. dr Jörg Stratmann prezes zarządu i dyrektor generalny Mahle

 

Spośród zidentyfikowanych na całym świecie nadwyżek mocy produkcyjnych Europa zapewnia około 3700 miejsc pracy, z czego około 2000 w Niemczech.

Takie środki są dla nas niezwykle trudne. Ale są one częścią naszej globalnej odpowiedzialności za zrównoważone pozycjonowanie MAHLE. Wkrótce rozpoczniemy rozmowy z odpowiednimi przedstawicielami pracowników, aby szczegółowo omówić środki i zaplanować ich społecznie odpowiedzialne wdrożenie. Anke Felder wiceprezes ds. Zasobów ludzkich i członek zarządu Grupy Mahle

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).