Mahle otwiera Start-Up Space w Stuttgarcie | MOTOFAKTOR

Mahle otwiera Start-Up Space w Stuttgarcie

person Adrian Januszkiewicz 10/09/2020

Nowo otwarta Start-Up Space w Stuttgarcie ma służyć korporacyjnym start-upom i zespołom opracowującym nowatorskie koncepcje biznesowe w Inkubatorze Mahle.

Od 2017 roku Inkubator jest uznanym programem obejmującym całą grupę Mahle, wspierającym rozwój nowych pomysłów biznesowych i kluczowym elementem strategii innowacji grupy. Poprzez program, który przekształca obiecujące propozycje biznesowe we własne start-upy, Mahle oferuje pracownikom możliwość dalszego rozwoju zawodowego, przedsiębiorczego podejścia i wypróbowania nowych sposobów pracy. Start-Up Space ma być miejscem pracy dla start-upów chargeBIG i Com4Kids, które już istnieją na rynku. Kolejne zespoły mają dołączyć do nich jesienią, po pomyślnym zakończeniu fazy inkubacji.

Nasze działania w Inkubatorze są kluczowym elementem naszej strategii innowacji. Konsekwentnie inwestujemy w rozwój nowych pomysłów biznesowych, aby odgrywać aktywną rolę w kształtowaniu transformacji i pozycjonowaniu Mahle na przyszły sukces. Wspieranie talentów i ducha przedsiębiorczości naszych pracowników odgrywa kluczową rolę. dr Jörg Stratmann dyrektor generalny i prezes zarządu Mahle

Inkubator szybko testuje nowe pomysły biznesowe

Oprócz naszego tradycyjnego podejścia do innowacji produktowych, otworzyliśmy nowy sposób dywersyfikacji asortymentu produktów i usług grupy poprzez innowacje w modelu biznesowym za pośrednictwem Inkubatora. Umożliwia on nam testowanie pomysłów na produkty bezpośrednio na rynku szybko, elastycznie i po niskich kosztach. W naszej nowej Start-Up Space gromadzimy teraz wszystkie kreatywne umysły programu. Start-Up Space będzie również pełniła rolę laboratorium testowego, promując zwinne metody i nowe formy współpracy w Mahle. Jochen Adelmann szef planowania korporacyjnego odpowiedzialny za Inkubator Mahle

 

Start-Up Space znajduje się w siedzibie grupy Mahle w Stuttgarcie-Bad Cannstatt. Dzięki otwartemu projektowi biura, z miejscami przeznaczonymi na spotkania i cichą kreatywność, zespoły będą mogły ściślej współdziałać i uczyć się od siebie.

chargeBIG - system do wydajnego ładowania pojazdów elektrycznych

chargeBIG to jeden z dwóch start-upów, które wyłoniły się z pierwszego Inkubatora Mahle w 2017 r. Start-up opracował skalowalne, inteligentne rozwiązanie do ładowania pojazdów elektrycznych, które pozostają na parkingu przez cały dzień lub przez długi czas. System dostarcza energię elektryczną do jak największej liczby miejsc parkingowych po najniższych możliwych kosztach, w wyniku czego 20 do 100 – lub więcej – pojazdów może być ładowanych w jednym miejscu w tym samym czasie. Dzięki inteligentnemu wykorzystaniu dostępnej infrastruktury energetycznej nakłady inwestycyjne i instalacyjne są ograniczone do minimum. To sprawia, że ​​chargeBIG jest idealnym rozwiązaniem dla operatorów flot, budynków biurowych i dużych kompleksów mieszkaniowych. Start-up Mahle wnosi zatem istotny wkład w rozpowszechnianie e-mobilności.

Com4Kids - komfort termiczny dla najmłodszych pasażerów

Com4Kids wykorzystuje wieloletnie doświadczenie Mahle w zarządzaniu temperaturą, aby rozwiązać codzienne problemy rodzin: wiele dzieci poci się lub marznie w fotelikach samochodowych. Com4Kids opracowało inteligentne rozwiązanie dla nosidełek i fotelików samochodowych, aby maluchy mogły cieszyć się komfortową temperaturą o każdej porze roku, z naturalnym chłodzeniem dzięki wentylacji latem i przyjemnemu ciepłu zimą. W dłuższej perspektywie start-up ma również na celu wprowadzenie na rynek produktów z kontrolą klimatyczną do innych zastosowań.

Program MAHLE Incubator to udana kolebka dla firm rozpoczynających działalność

Od czasu uruchomienia wewnętrznego Inkubatora grupy w 2017 r. uczestniczyło w nim około 250 pracowników z ponad 20 krajów Europy i Chin, a kilkaset pomysłów zostało opracowanych. Pod koniec 2020 roku zespoły z sukcesami uczestniczące w obecnej rundzie projektu Inkubator w Europie również przeniosą się do nowej Start-Up Space.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).