Mahle i Ballard będą rozwijać ogniwa paliwowe do pojazdów użytkowych | MOTOFAKTOR

Mahle i Ballard będą rozwijać ogniwa paliwowe do pojazdów użytkowych

person Adrian Januszkiewicz 29/09/2020

Mahle i Ballard zgodzili się w przyszłości współpracować przy opracowywaniu systemów ogniw paliwowych do pojazdów użytkowych o różnych klasach wagowych.

Długofalowym celem współpracy między Mahle a kanadyjskim producentem ogniw paliwowych Ballard Power Systems Inc. jest produkcja kompletnych systemów ogniw paliwowych na rynek europejski, północnoamerykański i azjatycki. W pierwszej fazie współpracy Ballard ma być przede wszystkim odpowiedzialny za projektowanie systemu związanego z układem ogniw paliwowych. Z kolei Mahle ma wnosić swoje bogate doświadczenie w obszarach zarządzania ciepłem, energoelektroniki i opakowań.

Neutralny dla klimatu wodór jest nośnikiem energii przyszłości i jednocześnie kluczem do osiągnięcia celów klimatycznych dla średnich i ciężkich pojazdów użytkowych. Dzięki naszej współpracy z firmą Ballard zapewnimy silny bodziec do rozwoju napędów z ogniwami paliwowymi, które nadają się do produkcji na dużą skalę. dr Jörg Stratmann prezes zarządu i dyrektor generalny Mahle
Biorąc pod uwagę rosnące wsparcie polityczne w szczególności dla niskoemisyjnych układów napędowych, z przyjemnością współpracujemy z Mahle nad realizacją naszej wspólnej wizji neutralnego pod względem emisji dwutlenku węgla transportu ciężkiego. Randy MacEwen dyrektor generalny Ballard Power Systems Inc.

 

Mahle od kilku lat jest seryjnym dostawcą pojazdów z ogniwami paliwowymi. Grupa technologiczna z siedzibą w Stuttgarcie zajmuje szczególnie silną pozycję w zakresie złożonego układu dolotowego powietrza, elektroniki i kontroli temperatury systemów ogniw paliwowych. W konsekwencji firma od pewnego czasu rozszerza portfolio zastosowań wodoru, a także lobbuje politycznie za wsparciem technologii ogniw paliwowych i spalania wodoru.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).