MAHLE Aftermarket poprawia wydajność dostaw | MOTOFAKTOR

MAHLE Aftermarket poprawia wydajność dostaw

person Redakcja 16/12/2022

MAHLE Aftermarket otworzył wysoce zautomatyzowany magazyn w Olive Branch, w Stanie Mississippi (USA) dla poprawy wydajności dostaw części.

 

 

MAHLE zainwestował około 6 milionów euro w w pełni zautomatyzowany obiekt o powierzchni 1200 m². Dodatkowe lokalizacje magazynowe w Europie mają zostać podobnie wyposażone począwszy od 2023 roku. Cyfryzacja jest ważnym narzędziem dla wszystkich działów grupy MAHLE, umożliwiającym wyższą wydajność i lepszą kontrolę jakości.

 

MAHLE Aftermarket działa cyfrowo w wielu obszarach już od dłuższego czasu. Rozwijamy to dzięki zautomatyzowanemu kompletowaniu zamówień, aby lepiej służyć naszym klientom – mówi Olaf Henning, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i dyrektor jednostki biznesowej Aftermarket.

 

Skalowalne, zautomatyzowane magazyny pozwalają MAHLE Aftermarket elastycznie reagować na zmieniające się stany magazynowe i wysyłki. W czasach coraz ściślejszych globalnych łańcuchów dostaw jest to szczególnie ważne. Wysoce zautomatyzowane magazyny są również bardziej zrównoważone i zasobooszczędne. System wybrany przez MAHLE wykorzystuje tylko około jednej czwartej powierzchni konwencjonalnego magazynu. Zmniejsza to koszty i ilość gruntów potrzebnych pod lokalizacje logistyczne. Ponadto zautomatyzowane magazyny są bardzo wydajne: dziesięć zrobotyzowanych wózków wahadłowych zużywa tylko tyle energii elektrycznej, co odkurzacz.

Skalowalne, zautomatyzowane magazyny pozwalają MAHLE Aftermarket elastycznie reagować na zmieniające się stany magazynowe i wysyłki

W lokalizacji Olive Branch, która obejmuje około 30 000 m2 produkcji i operacji logistycznych, obecnie przechowywanych jest 22 000 różnych produktów do filtracji i zarządzania ciepłem oraz komponentów silnika. Ponadto centrum logistyczne służy jako elastyczny i skalowalny sposób organizowania materiałów eksploatacyjnych do produkcji uszczelek silnikowych na miejscu. W 2023 r. kolejną lokalizacją logistyczną, która ma zostać przekształcona, będzie Décines we Francji.

Dziesięć zrobotyzowanych wózków wahadłowych zużywa tylko tyle energii elektrycznej, co odkurzacz

MAHLE w szybkim tempie rozwija swoją ofertę cyfrową dla niezależnych warsztatów i sprzedawców detalicznych – począwszy od rozwiązań e-commerce, informacji, wsparcia technicznego i szkoleń, aż po wirtualne targi.

 

Źródło: Mahle

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).