MAHLE Aftermarket gotowe na elektromobilność | MOTOFAKTOR

MAHLE Aftermarket gotowe na elektromobilność

MAHLE Aftermarket nie ustaje w poszerzaniu swojej oferty produktów i usług w zakresie diagnostyki i konserwacji EV. W roku 2023 osiągnęło sprzedaż rzędu 1,3 mld euro.

Philipp Grosse Kleimann, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket
Philipp Grosse Kleimann, członek Komitetu Zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket, Fot. Grupa MAHLE

„Przyszłość niewątpliwie należy do elektromobilności – zarówno na drodze, jak i w warsztacie. Mimo to silniki spalinowe jeszcze przez jakiś czas będą nadal odgrywać ważną rolę w wielu częściach świata. Wykorzystując paliwa odnawialne, silniki te mogą szybko i trwale wpłynąć na ochronę klimatu” – powiedział we wtorek Philipp Grosse Kleimann, członek komitetu zarządzającego MAHLE i szef jednostki biznesowej Aftermarket, podczas warsztatów prasowych w Stuttgarcie. – „Będziemy niezawodnym i silnym dostawcą kompleksowych usług dla naszych klientów na całym świecie w przypadku każdego rodzaju układu napędowego”.

Dzięki linii produktów BatteryPRO i pięciu grupom produktów E-SAFETY, E-SCAN, E-HEALTH, E-CARE i E-CHARGE MAHLE Aftermarket oferuje już niezależnym warsztatom szeroką gamę rozwiązań w zakresie pojazdów elektrycznych.

„Serwis akumulatorów staje się coraz ważniejszy. Nowo opracowane produkty BatteryPRO stanowią początek nowej generacji rozwiązań diagnostycznych i serwisowych dla pojazdów elektrycznych, obejmujących cały cykl życia – od diagnozy po konserwację” – powiedział Georges Mourad, dyrektor ds. globalnych rozwiązań serwisowych w MAHLE Aftermarket.

Produkty monitorują na przykład bezpieczeństwo akumulatorów wysokiego napięcia i 12 V, wyświetlają kody błędów, pomagają w opróżnianiu i ponownym napełnianiu obwodu chłodzenia akumulatorów oraz identyfikują możliwe wycieki. Dla MAHLE w całym tym procesie ważne było opracowanie urządzeń, które są zarówno łatwe, jak i skuteczne w użyciu.

Dodany niedawno produkt E-HEALTH Charge ma umożliwić każdemu warsztatowi sprawdzenie „stanu zdrowia” i pozostałego poziomu wydajności wysokonapięciowych akumulatorów do samochodów elektrycznych. Jest to szczególnie istotna informacja przy ustalaniu ceny zakupu używanych pojazdów elektrycznych.

Udany debiut MAHLE E-HEALTH Charge w Europie

„Dzięki E-HEALTH Charge kupujący mogą szybko i łatwo określić wydajność akumulatorów zamontowanych w używanych pojazdach elektrycznych, np. podczas jazdy próbnej w warsztacie. Zmniejsza to ryzyko, że wyjadą z parkingu „wyciśniętym” samochodem” – dodał Georges Mourad. Urządzenie jest na rynku od kwietnia 2024 roku.

Źródło: MAHLE

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).