Maciej Oleksowicz z nowym pakietem akcji Inter Cars | MOTOFAKTOR

Maciej Oleksowicz z nowym pakietem akcji Inter Cars

person Joanna Piszcz 2/01/2021

W dniu 31 grudnia 2020 r. Maciej Oleksowicz, Prezes Zarządu Inter Cars,  nabył pośrednio pakiet 26,30% akcji tej spółki.

Spółka poinformowała o tym zdarzeniu na podstawie stosownych zawiadomień. Nabycie nastąpiło w drodze darowizny wszystkich udziałów rodzinnej spółki inwestycyjnej OK Automotive Investments B.V. z siedzibą w Amsterdamie, której dokonał Krzysztof Oleksowicz, współzałożyciel Inter Cars i ojciec Macieja Oleksowicza.

 

Krzysztof Oleksowicz jest współzałożycielem firmy Inter Cars. Przez wiele lat sprawował funkcję jej Prezesa i Członka Zarządu Spółki, a do końca 2019 r. odpowiadał za strategię firmy. Obecnie nadal blisko współpracuje z Zarządem Inter Cars w charakterze doradcy strategicznego.

 

Maciej Oleksowicz od 1 lipca 2016 roku zasiada w Zarządzie Spółki, zaś od 1 maja 2017 roku sprawuje funkcję Prezesa Zarządu Inter Cars. Po rezygnacji Krzysztofa Oleksowicza z pełnienia funkcji w Zarządzie Spółki, przekazanie rok później synowi przez ojca pakietu akcji Inter Cars stanowi element wieńczący proces sukcesji pokoleniowej w rodzinie współzałożyciela Spółki.

 

Źródło: Inter Cars

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).