Ma być mniej Diesli w centrum Warszawy | MOTOFAKTOR

Ma być mniej Diesli w centrum Warszawy

person Adrian Januszkiewicz 2/03/2020

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, chce ograniczenia w centrum miasta ruchu samochodów z silnikami diesla - informuje serwis bankier.pl.

Sprawę tę miał poruszyć w piątek podczas spotkania z mieszkańcami Ursynowa. Celem takich działań ma być poprawa jakości powietrza w centrum miasta. Aby tego dokonać, prezydent Trzaskowski zapowiedział rozszerzenie strefy płatnego parkowania, przez co w części centrum Warszawy parkowanie będzie droższe.

 

Też myślimy o tym, żeby powoli wyrzucać z centrum miasta te najbardziej palące i kopcące diesle, najstarsze samochody dieslowskie – powiedział. Przyznał, że nie można w krótkim terminie wyeliminować ruchu aut na olej napędowy. Musimy mieć na to czas, dlatego, że nie wszystkich stać na ich wymianę – oznajmił.

 

Prezydent stolicy podkreślił, że ograniczenie ruchu samochodowego na rzecz transportu publicznego, to absolutny priorytet nie tylko dla niego, ale i wszystkich mieszkańców.

 

Źródło: Bankier.pl

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).