M-TECH podnosi standardy swoimi lampami inspekcyjnymi | MOTOFAKTOR

M-TECH podnosi standardy swoimi lampami inspekcyjnymi

M-TECH uważnie śledzi trendy na rynku lamp inspekcyjnych, zwanych także warsztatowymi, i dopasowuje do nich swoją ofertę.

Precyzyjne oświetlenie stanowiska pracy to podstawa sprawnego i bezpiecznego działania. Dotyczy ona zarówno mechaników, jak i amatorów majsterkowania w garażu i warsztacie, ale nie tylko. W takiej sytuacji niezawodna i niezastąpiona jest wydajna lampa inspekcyjna, której można użyć np. punktowo do oświetlenia podzespołów wymagających naprawy, dzięki czemu łatwiej zdiagnozować przyczynę awarii.

Firma M-TECH zdaje sobie z tego sprawę i systematycznie aktualizuje swoją ofertę lamp warsztatowych, aby zapewnić najlepsze możliwe warunki pracy specjalistom i pasjonatom.

Linia ILPRO1xx

Już w styczniu 2021 roku do oferty M-TECH trafiła cała rodzina lamp serii ILPRO1xx. W jej skład weszło 7 modeli: ILPRO103, ILPRO104, ILPRO105, ILPRO107, ILPRO109, ILPRO120 oraz ILPRO307.

ILPRO103 to najmocniejsza, poręczna, kieszonkowa lampa dostępna na rynku. Za sprawą markowych diod najwyższej jakości uzyskujemy strumień świetlny nawet do 600 lumenów, a użyte w procesie produkcji materiały wyznaczają jej jakość i niezawodność. Dodatkowym elementem jest wsuwka za pasek oraz wbudowany magnes ułatwiające jej użytkowanie. Produkt emituje migający sygnał świetlny – ostrzegający przed całkowitym wyładowaniem baterii.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO103, Źródło: M-TECH

ILPRO104 to składana lampa niewielkich rozmiarów. Wąska, ruchoma część świecąca z możliwością manewru o 270° oraz światło osiągające nawet do 500 lumenów pozwala na dowolne ustawienie mocnego strumienia świetlnego w trudno dostępnych miejscach. Lampa warsztatowa ILPRO104 została również wyposażona w LED-owy wskaźnik stanu akumulatora (indicator). Dodatkowo, ulepszony akumulator pozwala na pracę nawet do 20 godzin ciągłego użytkowania, a metalowy hak oraz wbudowany magnes znacznie zwiększają użyteczność lampy. Lampa ta może być również używana bez konieczności rozkładania.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO104, Źródło: M-TECH

ILPRO105 wyróżnia się elastyczną główką (część świecąca zamocowana jest na giętkim elemencie łączącym ją z resztą lampy) oraz możliwością manewrowania całą lampą o 360° wokół własnej osi. Zastosowanie tych dwóch rozwiązań pozwala na dowolne ustawienie strumienia światła, zapewniając komfort pracy nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Dodatkowo lampa została wyposażona w regulator jasności emitowanego światła w zakresie 10%-100% (tzw. ściemniacz), dzięki czemu można zmniejszyć jego intensywność w miejscach gdzie nie jest ono potrzebne i wydłużyć tym samym czas pracy nawet do 20 godzin. Ponadto, została ona wyposażona w LED-owy wskaźnik stanu akumulatora, który pozwala na bieżąco kontrolować stopień naładowania baterii (indicator).

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO105, Źródło: M-TECH

Model ILPRO107 to kolejna pozycja z serii M-TECH ILPRO. Najważniejszą cechą jest możliwość włączania i wyłączania lampy za pomocą ruchu ręki, co jest istotne np. kiedy ręce są ubrudzone olejem bądź smarem. Moduł świetlny wyposażony w soczewkę, dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii ULTRA VIEW FLOOD zapewnia równomierne rozprowadzenie strumienia świetlnego (max. 450 lm) na całej powierzchni co w połączeniu z systemem TWIST FOCUS pozwalającym w szybki sposób na zmianę wiązki od skupionej do rozproszonej możemy w pełni wykorzystać możliwości jakie daje ILPRO107. Dodatkowo zastosowane silikonowe paski po wewnętrznej stronie taśmy sprawiają, że nawet przy gwałtownych ruchach lampa pozostaje stabilna i nie ześlizguje się z głowy. ILPRO107 jest doskonałym, profesjonalnym rozwiązaniem wszędzie tam gdzie do pracy potrzeba obu rąk.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO107, Źródło: M-TECH

ILPRO109 to obecnie najmocniejsza ręczna lampa warsztatowa na rynku. Dzięki zastosowaniu markowych źródeł światła (27 diod LED) uzyskujemy mocne, jednolite światło o strumieniu świetlnym do 1100 lumenów dla funkcji głównej i do 200 lumenów dla pomocniczej, co przy baterii o pojemności 5000 mAh pozwala nawet na 8 godzin ciągłej pracy. Lampa wyposażona jest w dwa mocne magnesy, hak 360 stopni, wsuwkę za pasek oraz osobny przycisk pozwalający zmniejszyć strumień światła do 50%. Wszystkie powyższe elementy wpływają na użyteczność ILPRO109 i pozwalają w pełni wykorzystać możliwości jakie daje lampa.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO109, Źródło: M-TECH

Model ILPRO120 to lampa o szerokim zastosowaniu. Jej główne przeznaczenie to mocowanie pod maską samochodu, które pozwala na bardzo dobre oświetlenie komory silnika, co znacząco ułatwia i usprawnia pracę lub oświetlenie wnętrza samochodu poprzez zaczepienie lampy o dach. Regulacja rozpiętości uchwytów w zakresie 117 do 163 cm oraz specjalny materiał, który pokrywa dane elementy zapewniają 100% ochrony lakieru przed zarysowaniem lub uszkodzeniem. Dodatkowo cały element świecący posiada możliwość regulacji kąta padania światła w zakresie 120°, co jest jej niewątpliwym atutem, podobnie jak strumień świetlny na poziomie max. 1800 lm. ILPRO120 może pochwalić się ogniwem o pojemności 5000 mAh, co w połączeniu z 3 trybami pozwala cieszyć się ciągłą praca nawet do 10 godzin. Dodatkowo model został wyposażony we wbudowany wskaźnik naładowania akumulatora (indicator), co w prosty sposób umożliwia kontrolę jego stanu i wpływa bezpośrednio na komfort pracy. W modelu ILPRO120 został zastosowany innowacyjny system „Dual 2 in 1”. Pozwala on na ciągłą pracę nawet po rozładowaniu akumulatora, ponieważ po podłączeniu do sieci jednocześnie ładowana jest bateria.

ILPRO307 to innowacyjna i profesjonalna lampa inspekcyjna opracowana z myślą o wszechstronności. Głównym atutem ILPRO307 jest możliwość regulacji lampy w dwóch płaszczyznach: wokół własnej osi 360° (niezależnie) oraz 180° w drugiej płaszczyźnie (niezależnie)! Sprawia to, że można ją ustawić na wiele sposobów, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie obszaru roboczego. Dodatkowo, światło osiągające nawet do 1000 lumenów pozwala na precyzyjne i rzetelne doświetlenie miejsca wykonywanej pracy. Praktyczne haki oraz mocne magnesy pozwalają na umieszczenie lampy niemalże w każdym możliwym miejscu znacznie ułatwiając pracę i wpływając bezpośrednio na jej jakość. Produkt został wyposażony w funkcję ładowania typu USB-C.

Linia ILPRO5xx

Niekwestionowany sukces jaki odniosła na rynku seria ILPRO1xx, sprawiła że M-TECH poszedł za ciosem i w II połowie 2023 roku wprowadził do oferty serię ILPRO5xx. Seria lamp inspekcyjnych ILPRO5xx firmy M-TECH to zupełnie innowacyjna linia, która na tle wszystkich innych tego typu produktów obecnych na rynku wyróżniają dwie wyjątkowe funkcjonalności, takie jak ładowanie indukcyjne (Wirless) oraz możliwość szybkiego ładowania PD 20W, które pozwala skrócić sam proces o połowę. Wprowadzając jednocześnie 4 modele o różnej charakterystyce firma M-TECH sprawia, że każdy użytkownik znajdzie wśród nowej rodziny lamp taką, która spełnia w 100% jego potrzeby.

Pierwszy z modeli to ILPRO502, czyli małej, kompaktowej lampy, która pomimo niezbyt imponujących rozmiarów potrafi „dostarczyć” strumień świetlny na poziomie max. 1000 lm, co do tej pory było zarezerwowane jedynie dla dużych ręcznych lamp inspekcyjnych, mówi samo za siebie. Dodatkowo uchwyt pozwalający na regulację w zakresie 180˚ oraz wbudowany magnes uzupełniają atuty tego modelu. Dzięki zastosowaniu wskaźnika naładowania baterii (indicator) możemy na bieżąco kontrolować stopień naładowania akumulatora.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO502, Źródło: M-TECH

ILPRO506, czyli elegancka, ręczna lampa inspekcyjna o ergonomicznym kształcie, dobrze leżąca w dłoni, w której jako źródło światła wykorzystano 10 W diodę typu HP (max. 1000 lm). W połączeniu z regulacją elementu świetlnego w zakresie 130˚ oraz dodatkowo zastosowaniem funkcji Zoom pozwalającej na regulację strumienia świetlnego w zależności od potrzeb (wąski-spot, szeroki-flood). Zastosowanie tych dwóch elementów sprawia, że możemy skierować wiązkę światła wszędzie tam gdzie jest ona potrzebna i dotrzeć do nawet najciaśniejszych zakamarków. Dodatkowo ILPRO506 posiada wbudowany 4 poziomowy wskaźnik naładowania baterii (indicator).

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO506, Źródło: M-TECH

Kolejny model, czyli ILPRO507, to produkt z kategorii lamp czołowych niezwykle popularnych w ostatnim czasie, głównie ze względu na fakt, iż w czasie użytkowania obie ręce zawsze pozostają wolne i gotowe do pracy. Dwa niezależne źródła światła pomocnicze (max. 200 lm) oraz główne (max. 400 lm) posiadające trzy tryby świecenia sprawiają, że każdy użytkownik będzie w stanie dopasować optymalną ilość światła, która jest potrzebna w danym momencie. Dodatkowo silikonowe paski umieszczone na wewnętrznej części taśmy wpływają bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo pracy.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO507, Źródło: M-TECH

Ostatnia wprowadzona do oferty lampa to flagowy model ILPRO508. Na tle modeli obecnie dostępnych na rynku wyróżniają go dwie główne cechy. Pierwszą z nich jest wykorzystane w procesie produkcji źródło światła odpowiadające za główny element świetlny, czyli 15 W dioda COB, która w trybie 100% osiąga max. do 1700lm. Taki wynik sprawia, że konkurencja wśród swoich produktów z kategorii ręcznych lamp inspekcyjnych zostaje daleko, daleko w tyle. Druga cecha, na którą należy zwrócić uwagę to światło pomocnicze typu spot. Umieszczenie na 30-centymetrowym giętkim pałąku sprawia, że nie ma miejsca którego nie będziemy w stanie oświetlić w odpowiedni sposób. Wszystkie wymienione cechy, w połączeniu z najwyższej jakości materiałami użytymi w procesie produkcji sprawiają, że nawet najbardziej wybredni użytkownicy tego typu produktów nie powinni mieć powodów do narzekania.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO508, Źródło: M-TECH

Na końcu nie można zapomnieć o najważniejszym elemencie całej rodziny ILPRO50xx. Model ILPRO500, czyli „podstawka” umożliwiająca ładowanie indukcyjne wszystkich wymienionych modeli dodatkowo wyposażona w funkcję PD 20W pozwala w pełni wykorzystać możliwości jakie daje seria ILPRO5xx. Sama „podstawka” została wyposażona w dwa miejca ładowania, z których jedno zostało wyposażone w dodatkowe uchwyty pozwalające na ładowanie telefonów komórkowych z wbudowaną funkcją ładowania bezprzewodowego/indukcyjnego.

Podstawka M-TECH ILPRO500, Źródło: M-TECH

Linia ILPRO6xx

Firma M-TECH nie osiada jednak na laurach i z początkiem 2024 roku poszerza rodzinę lamp serii ILPRO o kolejny model – ILPRO603. Lampa posiada możliwość wymiany akumulatora po rozładowaniu na nowy (dodatkowy akumulator w zestawie) co pozwala cieszyć się nieprzerwaną pracą przez długie godziny. Sam akumulator ma wbudowane gniazdo USB-C dzięki czemu można go ładować bezpośrednio, również poza obudową lampy. Wymiana akumulatora umożliwia odkręcana zatyczka znajdująca się w dolnej części lampy. Model ILPRO603 to poręczna, kompaktowa latarka warsztatowa o niewielkich rozmiarach. Wyposażono go w aż trzy źródła światła (światło główne max. 1000 lumenów, światło pomocnicze max. do 200 lumenów, światło UV 395 nm). Dzięki zastosowaniu światła UV jest ona idealnym narzędziem do diagnozowania nieszczelności układów klimatyzacji samochodowej. Metoda wykrywania nieszczelności z zastosowaniem lampy UV jest bardzo znana mechanikom zajmującym się naprawą klimatyzacji samochodowej, stosowana najczęściej i dająca najlepszy efekt. Wystarczy dodać niewielką ilość tzw. kontrastu do układu klimatyzacji, aby w szybki sposób przekonać się, który element klimatyzacji będzie podlegał naprawie bądź wymianie.

Lampa została wyposażona we wskaźnik naładowania akumulatora (indicator) pozwalający na bieżąco śledzić poziom jego wykorzystania, mocny magnes oraz hak 360˚.

Lampa inspekcyjna M-TECH ILPRO603, Źródło: M-TECH

Do produkcji wszystkich lamp ILPRO zostały użyte najlepszej jakości materiały, takie jak polikarbon, metal, winyl, nylon czy TPR, które są gwarancją niezawodności nawet w najtrudniejszych warunkach pracy, będących codziennością większości użytkowników tego typu produktów. Dodatkowo wykorzystano komponenty, takie jak źródła światła czy ogniwa litowo-jonowe sprawiły. Wszystkie lampy posiadają system ochrony przed przeładowaniem i rozładowaniem (OPS – Overcharging Protection System) oraz inteligentny system wyłączania lamp – po upływie 3 sekund od włączenia lampy i przełączenia jej w dogodny dla siebie tryb pracy. Jedno kliknięcie powoduje jej wyłączenie. Oznacza to, że nie musimy klikać kilka razy, aby wyłączyć lampę, co może być drażniące przy systematycznym użytkowaniu. Produkty posiadają certyfikat IP54 / IP65, co czyni je wodoodpornymi, a jednocześnie obudowa pozostaje odporna na zanieczyszczenia. Dodatkowo, klasa odporności mechanicznej IK08 zabezpiecza je przed zewnętrznymi uderzeniami mechanicznymi (lampa może wytrzymać upadek obiektu o wadze 1700 g z wysokości 29,5 cm)– tym samym wpływając na trwałość urządzenia i bezpieczeństwo użytkowania.

Podsumowanie

Przenośne lampy warsztatowe, znane również jako inspekcyjne, zyskały popularność dzięki swojej funkcjonalności w precyzyjnym oświetlaniu miejsc pracy. Stały się nieodzownym elementem wyposażenia zarówno profesjonalnych mechaników, jak i amatorów majsterkowania.

Firma M-TECH wprowadziła w styczniu 2021 roku serię ILPRO1xx, obejmującą modele ILPRO103, ILPRO104, ILPRO105, ILPRO107, ILPRO109, ILPRO120 oraz ILPRO307. Każdy z tych modeli ma unikalne cechy, takie jak mocne źródła światła, regulacja kąta padania światła, wskaźniki naładowania baterii i różnorodne uchwyty ułatwiające użytkowanie.

Niekwestionowany sukces, jaki odniosła pierwsza odsłona serii ILPRO, sprawiła, że w roku 2023 na rynku pojawiła się seria ILPRO5xx. W odróżnieniu od ILPRO1xx, która posiadała klasyczny sposób ładowania przez kabel, kolejna odsłona serii została udoskonalona w tej kwestii. Wszystkie modele ILPRO5xx zostały wyposażono w innowacyjne funkcjonalności. Mowa tu o możliwości szybkiego ładowania PD20W, pozwalającej skrócić sam proces o połowę, oraz funkcji ładowania indukcyjnego (bezprzewodowego) przy wykorzystaniu panelu ładującego ILPRO500. Modele ILPRO502, ILPRO506, ILPRO507 i ILPRO508 podobnie jak wcześniejsze, zostały wykonane z najwyższej jakości materiałów, posiadają regulowany strumień świetlny oraz ergonomiczną konstrukcję wpływającą bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo pracy.

Najnowsza propozycja, model ILPRO603, wprowadzony na początku 2024 roku, wyróżnia się możliwością wymiany akumulatora (dodatkowy akumulator w zestawie), w którym wbudowane zostało gniazdo USB-C pozwalające na jego ładowanie również poza lampą, co pozwala w zasadzie na ciągłą pracę 24/7. Dodatkowo ILPRO603 wyróżnia się trzema źródła światła, w tym UV, które jest pomaga przy diagnozowaniu nieszczelności układów klimatyzacji. Wszystkie lampy serii ILPRO charakteryzują się wysoką jakością wykonania, wodoodpornością, odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz systemami ochrony przed przeładowaniem i rozładowaniem.

M-TECH Poland dostarcza produkty, które spełniają wymagania najbardziej wymagających użytkowników, czego dobrym przykładem są lampy warsztatowe serii ILPRO.

Seria ILPRO obrazuje też zaangażowanie działu Research & Development w proces udoskonalania gamy produktowej, co może służyć za wzór, jak powinna wyglądać praca nad produktem i jego rozwojem przy wykorzystaniu najnowszych trendów i innowacyjnych rozwiązań dostępnych na rynku.

Źródło: M-TECH

 

Chcesz być na bieżąco z naszymi informacjami? 

belka Wiadomości Google

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).