LS Cable: budowa fabryki w Dzierżoniowie | MOTOFAKTOR

LS Cable: budowa fabryki w Dzierżoniowie

person Adrian Januszkiewicz 15/11/2017

Koreańska firma LS Cable & System (LSCW) uruchomi w Dzierżonioweie fabrykę podzespołów do akumulatorów.

Europejscy producenci samochodowi coraz chętniej przechodzą na produkcję samochodów elektrycznych, a producenci baterii samochodowych decydują się na budowę swoich fabryk na terenie Starego Kontynentu. LS Cable & System (LSCW) chce być lepszy od konkurencji i wybudować fabrykę podzespołów do baterii samochodowych tak szybko, aby dopasować się do sytuacji na rynku europejskim, gdy produkcja pojazdów elektrycznych będzie zdecydowanie większa.

 

LS Cable & System planuje produkować podzespoły elektroniczne do akumulatorów pojazdów elektrycznych, a także do klasycznych samochodów i dostarczać je producentom samochodów i producentom akumulatorów. Zakład będzie mógł dostarczać baterie do około 200 tys. aut rocznie.

 

Zakład w Dzierżoniowie będzie pierwszą bazą produkcyjną w Europie jakiegokolwiek koreańskiego producenta przewodów i zwiększy liczbę filii produkcyjnych LS Cable & System, wliczając Stany Zjednoczone, Chiny, Wietnam i Indie, do siedmiu.

Utworzyliśmy filię produkcyjną w Polsce jako pomost do zdobycia Europy zgodnie z naszą globalną strategią. Rozważamy zwiększenie naszych inwestycji w Europie w kable światłowodowe i kable energetyczne, a LS Cable & System będzie kontynuował aktywne inwestowanie w przyszłość. Roe-Hyun Myung prezes i dyrektor generalny LS Cable & System

 

LS Cable & System zainwestowała ostatnio 18 mln dolarów w zakup nowej fabryki w podstrefie Dzierżoniów Wałbrzyskiej SSE Invest-Park i rozpoczęła instalację wyposażenia produkcyjnego. Firma rozpocznie produkcję w 2019 roku. LS Cable & System planuje rozpocząć dostawy swoich produktów do fabryki LG Chem niedaleko Wrocławia, a następnie skoncentrować się na zwiększaniu dostaw dla europejskich producentów samochodów.

 

LS EV Korea będzie pełniło funkcję centrum badawczo-rozwojowego dla części elektrycznych do pojazdów samochodowych, a LSCW i nowa polska spółka zależna, LS EV Polska, będą wykorzystywane jako bazy produkcyjne odpowiednio dla Chin i Europy. Firma planuje zwiększyć sprzedaż z obecnego poziomu około 36 mln dolarów do 90 mln dolarów w 2020 roku.

 

Źródło: AutomotiveSuppliers.pl 

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).