Łożysko wału Cardana w ofercie DT Spare Parts | MOTOFAKTOR

Łożysko wału Cardana w ofercie DT Spare Parts

person Adrian Januszkiewicz 2/11/2021

W ofercie marki DT Spare Parts pojawiło się łożysko wału Cardana o numerze produktowym 5.14012.

Wał Cardana ma przeguby uniwersalne i przenosi siłę napędową ze skrzyni biegów na mechanizm różnicowy osi napędowej lub na koła. Dzięki przegubom uniwersalnym ruchy obrotowe mogą być kierowane w różnych kierunkach, dzięki czemu skrzynia biegów i oś są ruchome i nie są ze sobą połączone sztywno i bez zawieszenia.

 

Aby zapobiec zwisaniu wału na całej jego długości, zainstalowano łożysko środkowe, które go stabilizuje. Łożysko środkowe to łożysko wałeczkowe, często osadzone w gumie w celu tłumienia drgań, przez które wkładany jest wał.

Podpowiedzi:

Podczas demontażu należy zachować pozycję zgodną z instrukcjami producenta, w przeciwnym razie podczas późniejszej instalacji mogą wystąpić nierównowagi.

 

Przed montażem wszystkie części należy oczyścić z pozostałości korozji, kurzu i brudu. Połączenia muszą być posmarowane. Po instalacji należy przeprowadzić test funkcjonalny.

 

Link do produktu

 

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).