LKQ umacnia się na rynku bułgarskim | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation ogłosiła połączenie Auto Kelly Bulgaria EOOD z Elit Kar OOD, tworząc jednego z wiodących dystrybutorów części w Bułgarii.

LKQ posiada teraz 20% udziałów w połączonej działalności, która będzie nadal działać pod markami Elit Car Group i Auto Kelly. Ponadto połączony biznes będzie nabywał części z łańcucha dostaw LKQ na rynku wtórnym.

Racjonalizacja naszej europejskiej bazy aktywów i zbycie przedsiębiorstw niezwiązanych z podstawową działalnością jest jedną z wielu inicjatyw, które pomogą poprawić marże EBITDA w LKQ Europe. Wierzymy, że oddział Auto Kelly Bułgaria osiągnie dobre wyniki pod przewodnictwem Elit Kar, i cieszymy się na udane partnerstwo, zarówno jako właściciel kapitału, jak i dostawca. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ

 

25 kwietnia 2019 r. firma ogłosiła, że znalazła kilka firm, które zamierza sprzedać w ciągu następnego roku. Aktywa te są wykazywane w bilansie jako aktywa netto przeznaczone do sprzedaży, a dzięki sprzedaży tych małych, niepodstawowych działalności, spółka próbuje uprościć swój model operacyjny i poprawić marże.

 

Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

 

Źródło: LKQ Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).