LKQ sprzedaje dwóch czeskich dystrybutorów | MOTOFAKTOR

LKQ sprzedaje dwóch czeskich dystrybutorów

person Adrian Januszkiewicz 9/01/2020

LKQ Corporation zawarła ostateczną umowę sprzedaży udziałów w dwóch czeskich firmach dystrybucji części samochodowych na rzecz Grupy SAG.

W maju 2018 r. Komisja Europejska wyraziła zgodę na przejęcie przez LKQ spółki STAHLGRUBER GmbH, z wyjątkiem dwóch hurtowni w Czechach, które zostały skierowane do przeglądu do czeskiego organu ds. Konkurencji. Na początku tego roku zatwierdził on przejęcie przez LKQ dwóch czeskich dystrybutorów (odziały firmy Stahlgruber), z zastrzeżeniem pewnych warunków zbycia. Następnie LKQ zdecydowało się sprzedać całość udziałów kapitałowych obu przedsiębiorstw. LKQ Europe będzie nadal obsługiwać swoje istniejące oddziały Auto Kelly a.s. i ELIT s.r.o. w Czechach. Warunków transakcji nie ujawniono.

Doceniamy wysiłki lokalnego kierownictwa zmierzające do zbudowania udanego biznesu w Czechach i jesteśmy dumni, że znaleźliśmy dla niego tak wybitnego nowego właściciela. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ

 

LKQ spodziewa się zakończyć sprzedaż na początku 2020 r., z zastrzeżeniem wymaganych zezwoleń organów nadzoru.

 

Warto przypomnieć, że w Grupie SAG, z którą LKQ zawarło powyższą transakcję zasiada dwóch Polaków. Robert Kierzek został dyrektorem ds. zakupów Grupy, z kolei stanowisko Chief Logistics Officer (Grupa CLO) objął Wojciech Milewski.

 

Posunięcie LKQ sprawia, że Grupę SAG już niewiele dzieli od wejścia na polski rynek, czego nie wykluczał Robert Kierzek w wywiadzie dla Motofaktor.pl.

 

Z rocznym obrotem ponad 900 milionów CHF, szwajcarska Grupa SAG jest jednym z największych dostawców niezależnego sektora części samochodowych w Europie. SAG jest liderem na rynku części zamiennych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych w Szwajcarii i Rumunii, numerem trzy w Austrii i ugruntowaną pozycją w Belgii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i na Węgrzech. SAG zatrudnia ponad 3200 osób.

 

LKQ European Holdings, spółka zależna LKQ Corporation, jest wiodącym dystrybutorem części samochodowych na rynku wtórnym do samochodów osobowych, dostawczych i pojazdów przemysłowych w Europie. Obecnie zatrudnia ponad 27 000 osób w 21 krajach europejskich, obsługując 700 000 klientów poprzez sieć 1100 oddziałów. Grupę reprezentują Euro Car Parts Limited, Fource Holding B.V., LKQ Italia S.r.l., Elit Group Ltd., Auto Kelly a.s., Stahlgruber GmbH, a także specjalista ds. recyklingu, Atracco Group AB. LKQ posiada również mniejszościowy udział w Mekonomen AB.

 

Szerzej o dotychczasowych decyzjach LKQ i Grupy SAG w minionym roku oraz ich planach na kolejne lata pisaliśmy TUTAJ.

 

Źródło: LKQ Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).