LKQ nie wyklucza kolejnych akwizycji w Europie | MOTOFAKTOR

LKQ nie wyklucza kolejnych akwizycji w Europie

person Joanna Piszcz 5/07/2021

Polska to dla nas kluczowy rynek w Europie - poinformowali szefowie LKQ Corporation podczas spotkania online z dziennikarzami.

LKQ Corporation chce utrzymać pozycję lidera dystrybucji samochodowych części zamiennych w Europie. Ogłosili to szefowie firmy podczas konferencji prasowej online w ubiegłym tygodniu. Jak poinformowali, Polska to kluczowy dla LKQ europejski rynek.

Nadal widzimy możliwości wzrostu i rozwoju w Polsce. Będziemy rozwijać centrum innowacji i obsługi w Katowicach oraz infratstrukturę również w innych rejonach Polski. Nie wykluczamy także akwizyji w Europie. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ

 

LKQ Corporation jest obecna w Polsce za pośrednictwem sieci ELIT Polska. W połowie 2021 roku LKQ Europe ma otworzyć centrum innowacji i obsługi w Katowicach. Ośrodek usytuowany w Polsce ma przyspieszyć realizację strategii cyfryzacji i innowacyjności przedsiębiorstwa. Ma pozwolić LKQ Europe oferować klientom nowatorskie cyfrowe produkty oraz rozwiązania, jednocześnie umacniając konkurencyjność kosztową i wydajność procesów.

Utworzenie centrum innowacji i obsługi w Katowicach przyczyni się do realizacji strategii cyfryzacji i innowacyjności LKQ Europe. Miasto ma do zaoferowania ponadprzeciętną infrastrukturę i utalentowanych, międzynarodowych pracowników. Arnd Franz dyrektor generalny LKQ Europe

 

Cyfryzacja to jeden z punktów strategii rozwoju grupy LKQ. Jednym z przykładów działań zmierzających do rozwoju w tym kierunku jest uruchomiona w tym roku przez ELIT Polska platforma szkoleniowa dla mechaników samochodowych – LKQ ACADEMY.

 

Pozostałe cele strategii LKQ to poszerzenie oferty części zamiennych dostępnych u krajowych dystrybutorów oraz rozwój oferty związany z pojawieniem się na rynku pojazdów elektrycznych, a w przyszłości autonomicznych.

Akwizycje LKQ - kluczowe daty

• 2007 – przejęcie firmy Keystone Automotive Industries, która w momencie akwizycji była wiodącym krajowym dystrybutorem na rynek wtórny m.in. produktów do napraw powypadkowych, produktów lakierniczych, czy felg aluminiowych.

• 2011 – przejęcie Euro Car Parts Holdings Limited („ECP”), firmy zajmująca się dystrybucją samochodowych części zamiennych w Wielkiej Brytanii. To przejęcie posłużyło LKQ jako wejście na europejski rynek motoryzacyjny, dzięki któremu grupa rozszerzyła europejską obecność poprzez wzrost organiczny i kolejne przejęcia.

• 2013 – przejęcie Sator Beheer BV („Sator”, obecnie znanej jako Fource), dystrybutora części do pojazdów samochodowych z siedzibą w Holandii, działającego w Holandii, Belgii i północnej Francji.

• 2014 – przejęcie Keystone Automotive Holdings,(„Keystone Specialty”) – dzięki tej akwizycji oferta LKQ wzbogaciła się o wyposażenie i akcesoria do pojazdów specjalnych.

• 2016  – nabycie Rhiag-Inter Auto Parts Italia Srl („Rhiag”), dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych i pojazdów użytkowych we Włoszech, Czechach, Słowacji, Szwajcarii, na Węgrzech, w Rumunii, Ukrainie, Bułgarii i Hiszpanii, a także Polsce (ELIT Polska).

• 2016 – przejęcie Pittsburgh Glass Works LLC („PGW”), dystrybutora szyb samochodowych na rynku wtórnym.

• 2017 – przejęcie firmy Autodistribution Polska (AD Polska), która 17 listopada 2017 roku zmieniła nazwę na ELIT Polska.

• 2018 – przejęcie Stahlgruber GmbH („Stahlgruber”), hurtowego dystrybutora części zamiennych do samochodów osobowych, narzędzi i akcesoriów, działającego w Niemczech, Austrii, Włoszech, Słowenii i Chorwacji, Szwajcarii.

 

W czwartym kwartale 2020 roku przychód LKQ Corporation wyniósł 2,95 mld USD. Z kolei przychód za cały 2020 rok to 11,6 mld USD. Oznacza to spadek o 7% w porównaniu do analogicznego okresu roku 2019.

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).