LKQ Europe z wyższą marżą EBITDA w H2 2020 od prognoz - MOTOFAKTOR

LKQ Europe z wyższą marżą EBITDA w H2 2020 od prognoz

person Redakcja 23/02/2021

W solidnej drugiej połowie roku w europejskim segmencie spółka LKQ odnotowała marżę EBITDA na poziomie 8,9%, a przewidywano 8,0%- 8,5%.

W dniu 18 lutego 2021 r. spółka LKQ Corporation przedstawiła wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2020. Zaprezentowane dane odzwierciedlają stałą poprawę wydajności operacyjnej i bilansu środków oraz zmniejszanie zadłużenia pomimo gorszych tendencji przychodowych na wielu rynkach wskutek ograniczeń w przemieszczaniu się w związku z pandemią COVID-19.

Ponownie odnotowaliśmy solidne wyniki kwartalne. W czwartej części roku 2020 uzyskaliśmy drugi spośród naszych najlepszych rezultatów kwartalnych pod względem dochodów. Był to również najbardziej dochodowy czwarty kwartał w historii przedsiębiorstwa. W segmencie europejskim spółka zakończyła drugą połowę roku solidnymi wynikami. Marża EBITDA wyniosła 8,9%, czyli powyżej przedziału od 8,0% do 8,5% przedstawionego podczas dnia inwestora LKQ we wrześniu 2020 r. Jestem pewny, że w nadchodzącym roku nasz bilans, solidna działalność operacyjna i wolne przepływy pieniężne umożliwią LKQ prężny rozwój i tworzenie wartości dla interesariuszy. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ

 

W czwartym kwartale roku 2020 przychód wyniósł 2,95 mld USD. Stanowi to spadek rzędu 1,9% w porównaniu z kwotą 3,01 mld USD w czwartym kwartale roku 2019. Przychód za cały rok 2020 wyniósł 11,6 mld USD, co oznacza spadek o 7,0% w porównaniu do przychodu 12,5 mld USD w analogicznym okresie roku 2019.

 

Wchodząca w skład grupy LKQ Corporation spółka LKQ Europe dobrze radzi sobie z pandemią COVID-19 od samego początku kryzysu. Jest to możliwe dzięki skupieniu się na stabilności łańcucha dostaw, rygorystycznemu zarządzaniu kosztami i stałym postępom we wdrażaniu programu 1 LKQ Europe.

W trakcie pandemii chcieliśmy zadbać przede wszystkim o zdrowie i bezpieczeństwo ponad 26 000 pracowników w Europie. Od pierwszych dni byliśmy przygotowani, by chronić działalność, personel i klientów. W oparciu o wpływ COVID-19 na firmę niezwłocznie rozpoczęliśmy wdrażanie konsekwentnych środków redukcji kosztów. Nasze działania objęły niemal całą strukturę kosztową. Firmowe zespoły niezmiennie skupiały się na klientach, oferując wsparcie w trudnym czasie. Oczekujemy, że w drugim kwartale roku 2021 w Europie nastąpi ożywienie. Jest ono jednak uzależnione od postępów w szczepieniu. Rok 2021 będzie ważny dla integracji w Europie. Arnd Franz dyrektor generalny LKQ Europe

 

W czwartym kwartale roku 2020 przychód LKQ Europe wyniósł 1,43 mld USD. Stanowi to wzrost o 0,6% w porównaniu z kwotą 1,42 mld USD odnotowaną w czwartym kwartale roku 2019. Przychód za cały rok 2020 wyniósł 5,49 mld USD, co oznacza spadek o 5,9% w porównaniu do przychodu 5,83 mld USD w analogicznym okresie roku 2019. Cele względem marży EBITDA dla segmentu w Europie przedstawione podczas dnia inwestora w dniu 10 września 2020 r. pozostają niezmienione.

 

Źródło: ELIT Polska

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).