LKQ Europe otwiera nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach | MOTOFAKTOR

LKQ Europe otwiera nowe centrum innowacji i obsługi w Katowicach

person Redakcja 9/09/2021

Nowe centrum innowacji i obsługi pozwoli LKQ Europe oferować klientom innowacyjne cyfrowe produkty i rozwiązania.

Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe i Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe oficjalnie zainaugurowali działalność nowego centrum innowacji i obsługi LKQ w Katowicach. Uroczystej ceremonii przecięcia wstęgi dokonali w obecności Marcina Krupy, prezydenta Katowic. Już teraz w nowo otwartym ośrodku LKQ Europe cyfrową transformacją zajmuje się ponad 30 pracowników, z uwzględnieniem ekspertów ds. technologii cyfrowych. Na najbliższe lata planowane jest powiększenie zespołu do 250 wysoce wykwalifikowanych osób.

 

LKQ Europe przewiduje trwały i dynamiczny wzrost w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Zmiany demograficzne, szybko zmieniające się nawyki konsumentów i tempo wdrażania technologii przyszłości wymuszają tworzenie funkcjonalnych i elastycznych struktur firmowych. Polska jest jednym z najważniejszych rynków w regionie, a LKQ Europe stara się podążać za trendami poprzez rozszerzanie zakresu działalności, otwierając nowy obiekt, a w niedalekiej przyszłości także centralę sieci logistycznej.

 

W następstwie skrupulatnego procesu poszukiwania miejsca pod centrum innowacji i obsługi LKQ, jednomyślnie wybrano Katowice. Jest to ambitne i przeżywające rozkwit miasto w centrum Śląska, które odchodzi od przemysłowych tradycji na rzecz cyfrowej przyszłości.

Wraz z utworzeniem centrum innowacji i obsługi LKQ Europe zyskuje cyfrowy ośrodek na jednym ze swoich najważniejszych i prężnie rozwijających się rynków. Obiekt ten umożliwi tworzenie cyfrowych rozwiązań dla klientów z całej Europy. Nowy ośrodek w Polsce zajmie się opracowywaniem i testowaniem zaawansowanych cyfrowych ofert dla europejskich konsumentów. Tym samym przyczyni się do szybszej realizacji strategii innowacyjności i cyfryzacji. Oprócz tego, dzięki cyfryzacji, optymalizacji i uporządkowaniu procesów wewnętrznych i administracyjnych w ramach jednego wysokiej jakości centrum zwiększy się wydajność i oszczędność firmy. To z kolei przyspieszy cyfrową transformację LKQ Europe na potrzeby rynku części zamiennych przyszłości. Arnd Franz dyrektor generalny LKQ Europe
Od lewej: Arnd Franz, CEO LKQ Europe; Marcin Krupa, prezydent Katowic
Dzięki obiektowi w Katowicach nasze przedsiębiorstwo będzie bardziej elastyczne, efektywne kosztowo i zyska mocniejszy międzynarodowy charakter. Yanik Cantieni dyrektor finansowy LKQ Europe

Najlepsza w swojej klasie obsługa klienta w całej Europie

Dzięki dostarczaniu szerokiej gamy innowacyjnych cyfrowych produktów i rozwiązań nowe centrum innowacji i obsługi LKQ ma pomóc w realizacji ambicji firmy, polegających na zapewnieniu wszystkim klientom najlepszej w swojej klasie obsługi. Obejmie to usługi mobilności cyfrowej, takie jak rozwiązania all-in-one dostępne za pośrednictwem aplikacji oraz liczne możliwości zastosowania technologii cyfrowych.

 

LKQ Europe utrzyma wiodącą pozycję w sektorze za sprawą nowych systemów zarządzania warsztatem, zaawansowanych portali dla klientów B2B, nowatorskich rozwiązań dla handlu elektronicznego, wyspecjalizowanych internetowych platform szkoleń dla klientów i dostawców oraz systemów na żądanie opartych na wspólnej platformie technologicznej.

Atrakcyjne możliwości dla przedstawicieli generacji epoki cyfrowej i wykwalifikowanych ekspertów ds. technologii cyfrowych

Dzięki nowoczesnemu środowisku pracy, międzynarodowej atmosferze i możliwościach pracy zdalnej LKQ przyciąga najlepiej wykwalifikowanych ekspertów ds. technologii cyfrowych w regionie. O rozwój kompetencji firmy i globalne nastawienie będą dbać specjaliści ds. informatyki, inżynierowie systemów i aplikacji, programiści, operatorzy infrastruktury informatycznej oraz administratorzy.

Przyspieszenie realizacji strategii rozwoju w celu utrzymania wiodącej pozycji na rynku

Obiekt LKQ w Katowicach dołącza do bardzo sprawnie funkcjonującego centrum w Bengalurze (Indie). Z kompetencji nowego centrum innowacji i obsługi skorzystają wszystkie regiony LKQ Europe. Będą one mogły zlecać zadania jednemu z dwóch wspomnianych obiektów. Dzięki ośrodkom w Katowicach i Bengalurze LKQ Europe będzie w stanie tworzyć technologie przyszłości, które pozwolą oferować klientom bardziej innowacyjne usługi oraz kontynuować rozwój i pomyślną działalność firmy.

 

Rozmowa z Arndem Franzem, dyrektorem generalnym LKQ Europe TUTAJ

 

Źródło: LKQ

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).