LKQ Europe osiąga imponujące wyniki za rok 2021 | MOTOFAKTOR

LKQ Europe osiąga imponujące wyniki za rok 2021

person Redakcja 22/02/2022

LKQ Corporation, spółka dominująca LKQ Europe, której częścią jest ELIT Polska, ogłosiła wczoraj wyniki za czwarty kwartał i cały rok 2021.

Globalne przychody LKQ Corporation za czwarty kwartał 2021 r. wyniosły 3,2 mld USD, co stanowi wzrost o 7,9% w porównaniu do 3,0 mld USD w czwartym kwartale 2020 r. Przychody za cały rok 2021 wyniosły 13,1 mld USD, co stanowi wzrost o 12,6% w porównaniu z 11,6 mld USD za cały rok 2020.

 

W europejskim segmencie LKQ odnotowano wzrost przychodów o 4,4% do 1,5 mld USD w czwartym kwartale 2021 r., w porównaniu do 1,4 mld USD w czwartym kwartale 2020 r. Marża EBITDA segmentu za czwarty kwartał wyniosła 8,9%.

 

Przychody LKQ Europe za cały rok 2021 wyniosły 6,1 mld dolarów, co oznacza wzrost o 10,4% w porównaniu z 5,5 mld dolarów w analogicznym okresie roku 2020. Marża EBITDA segmentu za pełny rok wyniosła 10,2%.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników za 2021 rok. Po mocnym czwartym kwartale, zespół LKQ Europe osiągnął również imponujące wyniki pełnoroczne. Pomimo obecnych wyzwań na rynku, byliśmy w stanie dalej zwiększać przychody i marże EBITDA segmentu europejskiego. Jednak niepewność znacznie wzrosła ze względu na utrzymującą się wysoką inflację, Covid-19, jak również ciągłe wyzwania w globalnych łańcuchach dostaw. Aktywnie pracujemy nad złagodzeniem wzrostu kosztów poprzez inicjatywy cenowe i działania zwiększające wydajność. Obecnie jesteśmy pewni, że spełnimy wysokie oczekiwania naszych klientów i inwestorów również w 2022 roku. Pragniemy dalej rozwijać działalność, szczególnie w Europie Wschodniej i Zachodniej – powiedział Arnd Franz, CEO LKQ Europe.

 

Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku za rok 2021 również w rejonie Europy Środkowo-Wschodniej. Oprócz ogromnego projektu, jakim było zakończenie fuzji naszych spółek pod marką LKQ na rynkach czeskim i słowackim, udało nam się jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję numer jeden w obu krajach. W bieżącym roku stajemy przed dalszymi wyzwaniami związanymi z pandemią COVID, inflacją oraz łańcuchem dostaw i czynnie pracujemy nad poprawą naszej efektywności. Jesteśmy przekonani, że ten rok będzie także udany – powiedział Andras Lorincz, Dyrektor Generalny LKQ na Europę Środkową i Wschodnią.

 

Źródło: LKQ Europe

user photo

Autor

Redakcja

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).