LKQ Corporation z mniejszymi przychodami w Q1 2020 | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation z mniejszymi przychodami w Q1 2020

person Adrian Januszkiewicz 15/05/2020

LKQ Corporation opublikowało wyniki finansowe za I kwartał 2020 oraz aktualizację aktualizację dotyczącą wpływu pandemii COVID-19 na jej działalność.

Przychody LKQ Corporation za pierwszy kwartał 2020 r. wyniosły 3,0 mld USD, co stanowi spadek o 3,2% w porównaniu z 3,1 mld USD w pierwszym kwartale 2019 r. W pierwszym kwartale 2020 r. przychody organiczne z części i usług spadły o 3,5% (4,7% dziennie), podczas gdy wpływ netto przychodów z przejęć i dezinwestycji wynosił 0,1%, a kursy walutowe 1,3%, przy całkowitym spadku przychodów z części i usług o 4,6%.

 

Zysk netto za pierwszy kwartał 2020 r. wyniósł 146 mln USD w porównaniu do 98 mln USD w tym samym okresie w 2019 r., co stanowi wzrost o 49% rok do roku. Zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 0,48 USD w porównaniu do 0,31 USD w analogicznym okresie 2019 r., co stanowi wzrost o 55% rok do roku.

 

Skorygowany dochód netto wyniósł 176 mln USD, co było równoległe w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Skorygowany zysk na akcję w pierwszym kwartale wyniósł 0,57 USD w porównaniu do 0,56 USD w tym samym okresie 2019 r., co stanowi wzrost o 2%.

Pomimo negatywnego wpływu pandemii COVID-19 na nasze miesięczne wyniki z marca 2020 r., Byliśmy w stanie osiągnąć roczny wzrost zysku na akcję, co świadczy o sile naszej działalności 2020. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że w pierwszym kwartale 2020 r. nasz dział Ameryki Północnej osiągnął marżę EBITDA na poziomie 16,4%, co jest najwyższym poziomem od dziesięciu lat. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ Corporation

Przepływy pieniężne i bilans

Przepływy pieniężne z działalności wyniosły w pierwszym kwartale 2020 r. 195 mln USD, czyli o 10% więcej niż rok wcześniej. Wolne przepływy pieniężne wyniosły 150 milionów USD, co oznacza wzrost o 21% rok do roku. Firma spłaciła 230 mln USD netto pożyczek w ciągu kwartału.

 

Na dzień 31 marca 2020 r. bilans LKQ odzwierciedlał dług netto w wysokości 3,5 mld USD. Dźwignia netto zgodnie z definicją w instrumencie kredytowym spadła do 2,5x EBITDA. Na dzień 31 marca 2020 r. Spółka posiadała około 1,9 miliarda USD dostępnej płynności, w tym około 1,53 miliarda USD dostępnych w ramach linii kredytowych i 333 milionów USD środków pieniężnych i ich ekwiwalentów.

 

W pierwszym kwartale 2020 r. spółka odkupiła 3,3 mln akcji zwykłych za łączną kwotę 88 mln USD. Od momentu rozpoczęcia programu skupu akcji w październiku 2018 r. spółka odkupiła 16,5 mln akcji za łączną kwotę około 440 mln USD.

Odpowiadamy na to globalne wyzwanie makroekonomiczne, aktywnie dostosowując naszą strukturę kosztów do dominującego popytu, skutecznie zarządzając przepływami pieniężnymi i starannie dobierając priorytety alokacji kapitału. Jesteśmy przekonani, że nasza bieżąca płynność i dalsze dodatnie przepływy pieniężne z działalności w przyszłych okresach będą wystarczające do spełnienia naszych bieżących wymagań operacyjnych i kapitałowych. Varun Laroyia wiceprezes wykonawczy i dyrektor finansowy

Stanowisko wobec COVID-19

Ponieważ pandemia COVID-19 rozprzestrzeniła się szybko na całym świecie w pierwszym kwartale, naszym priorytetem numer jeden było i nadal jest zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników, klientów, partnerów dostawców i społeczności, w których działamy. Nasze firmy miały doskonały start w styczniu i lutym, kontynuując silne tempo od 2019 r. na wszystkich frontach i wzmacniając nasze kluczowe priorytety w zakresie wzrostu zysków, marż akrecyjnych i generowania przepływów pieniężnych. Do lutego każdy z naszych segmentów był zgodny z naszymi oczekiwaniami w zakresie przychodów i zysków lub wyprzedzał je. W związku z nałożeniem ograniczeń w przepływie osób, co spowodowało spadek popytu na nasze części we wszystkich segmentach działalności, nasze wyniki finansowe w drugiej połowie marca pogorszyły się. Ten obniżony poziom popytu utrzymał się, a kwietniowe przychody spadły o około 40% w porównaniu z rokiem poprzednim, co znacząco wpłynęło na nasze krótkoterminowe wyniki finansowe. Oczekujemy stopniowej poprawy przychodów i rentowności, gdy rządy na całym świecie rozpoczną proces znoszenia ograniczeń w zakresie mobilności i otwarcia swoich gospodarek. Aby złagodzić zakłócenia w działalności gospodarczej spowodowane pandemią COVID-19 i ustawić pozycję LKQ pod kątem wzrostu zysków po odbiciu gospodarki amerykańskiej i europejskiej, podjęliśmy zdecydowane działania i wdrożyliśmy kompleksowe plany redukcji kosztów w całym przedsiębiorstwie , w tym znaczne dostosowania kadrowe. Koncentracja na naszej strukturze kosztów i zmiennym charakterze niektórych wydatków zaowocowała potencjalnymi rocznymi oszczędnościami w wysokości ponad 1 miliarda USD. W miarę poprawy warunków rynkowych z niecierpliwością oczekujemy powrotu naszych pracowników, dzięki czemu będziemy mogli zarówno zaspokoić oczekiwany wzrost popytu, jak i nadal zapewniać wiodący w branży poziom obsługi klienta. Dominick Zarcone

 

Źródło: LKQ Corporation

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).