LKQ Corporation: grupa sfinalizowała proces przejęcia Stahlgruber GmbH | MOTOFAKTOR

LKQ Corporation: grupa sfinalizowała proces przejęcia Stahlgruber GmbH

person Joanna Piszcz 1/06/2018

Amerykańska grupa LKQ Corporation zakończyła proces przejęcia kolejnego europejskiego dystrybutora - niemieckiej firmy Stahlgruber GmbH.

LKQ Corporation poinformowała, że 4 maja 2018 r. Komisja Europejska zatwierdziła transakcję przejęcia firmy Stahlgruber GmbH, z wyjątkiem działalności w Republice Czeskiej – w tym wypadku ostateczną decyzję podejmie czeski Urząd ds. Konkurencji.

 

Stahlgruber to wiodący europejski dystrybutor części zamiennych do samochodów osobowych oraz narzędzi i wyposażenia warsztatowego, działający w w Niemczech, Austrii, Czechach, we Włoszech, Słowenii i Chorwacja, a także w Szwajcarii. Stahlgruber posiada 188 oddziałów, 6 magazynów i nowoczesne centrum logistyczne o powierzchni 128 tys. m kw. zlokalizowane w Niemczech, obsługujące ponad 100 tys. klientów. Roczne obroty Stahlgruber w 2017 roku to około 1,6 miliarda euro.

Ta transakcja wpisuje się w naszą strategię obecności w Europie. Wierzymy, że wiodąca pozycja rynkowa Stahlgruber w Niemczech i imponująca sieć dystrybucji odegrają kluczową rolę w naszych staraniach o rozwój działalności LKQ w Europie. Dominick Zarcone prezes i dyrektor generalny LKQ Corporation
Połączenie wiodącego gracza w Niemczech z LKQ to ogromny krok w kierunku naszego celu, jakim jest stworzenie ogólnoeuropejskiego dystrybutora części samochodowych. John S. Quinn dyrektor generalny i dyrektor zarządzający LKQ Europe

 

Amerykańska LKQ Corporation jest już obecna w kilkunastu krajach Europy. W 2011 r. LKQ przejęło brytyjskiego lidera Euro Car Parts, dwa lata później kupiło holenderski Sator Holding, w grudniu 2015 roku przejęło Rhiag, w 2016 Andrew Page oraz Mekonomen, który jest liderem w krajach skandynawskich. Z kolei w pierwszej połowie 2017 do należącej do LKQ grupy Rhiag dołączył polski dystrybutor – AD Polska (obecnie Elit Polska).

 

Źródło: LKQ Corporation

user photo

Autor

Joanna Piszcz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).