Listopadowi "Mistrzowie parkowania" | MOTOFAKTOR

Listopadowi "Mistrzowie parkowania"

person Adrian Januszkiewicz 4/12/2020

Stołeczna straż miejska wybrała 4 najciekawsze przypadki złego parkowania pojazdu, z którymi miała styczność w listopadzie br.

Kierowca białej furgonetki, który w szokujący sposób „poradził sobie” z za krótką zatoczką parkingową, to „mistrz” listopada. Dokonania pozostałych wskazują jednak, że warto przypomnieć podstawowe przepisy związane z parkowaniem pojazdu na chodniku.

Z codziennego przeglądu zdjęć z interwencji strażników miejskich jednoznacznie wynika, że nieprzepisowe wykorzystywanie chodników jako miejsc parkingowych to duży problem. Na szczęście nie wszyscy kierujący wykazują się taką beztroską, jak parkujący „zwycięską” furgonetkę – jednak powtórka z przepisów wydaje się na miejscu.

 

  • Po pierwsze – jeśli na chodniku dopuszczony jest postój czterema kołami pojazdu, to tylko takiego o dopuszczalnej masie całkowitej nie przekraczającej 2,5 tony. Może być to wyłącznie: samochód osobowy. Na chodniku przepisy dopuszczają postój: motocykla, motoroweru, roweru albo wózka rowerowego.
  • Po drugie – szerokość pozostawionego chodnika nie może być mniejsza niż 1,5 m, a sposób zatrzymania pojazdu nie może utrudniać ruchu pieszych, a pojazd powinien być ustawiony jak najbliżej krawędzi jezdni.

 

Warto zaznaczyć, że jeśli pozostawiony w zabronionym miejscu pojazd, który utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu, może zostać usunięty z drogi na koszt właściciela pojazdu (wówczas to więcej czasu, nerwów i pieniędzy).

 

Przy okazji strażnicy miejscy przypominają, że jazda wzdłuż po chodniku jest zabroniona – chodnik, jak sama nazwa wskazuje, służy do chodzenia.

 

W poniższej galerii pozostałe ciekawe przypadki „mistrzów parkowania” z minionego miesiąca:

Źródło: Straż Miejska Warszawa

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).