Lion i Sogefi opracują nowoczensny akumulator samochodowy | MOTOFAKTOR

Lion i Sogefi opracują nowoczensny akumulator samochodowy

person Adrian Januszkiewicz 19/03/2020

Lion E Mobility AG i Sogefi zawarli umowę współpracy w celu rozwoju konceptu lekkiego akumulatora samochodowego.

Ponieważ technologia EV odgrywa coraz większą rolę w sektorze motoryzacyjnym, partnerstwo LION – SOGEFI ma wykorzystać możliwości obu firm, aby sprostać wyzwaniu elektryfikacji. „Lekki akumulator” i system zarządzania baterią (BMS) firmy Lion oraz duże kompetencje motoryzacyjne i osiągnięcia Sogefi mają być idealnym rozwiązaniem, aby stać się kluczowym partnerem producentów OEM.

 

„Lekki akumulator” to innowacyjna koncepcja techniczna, złożona z cylindrycznych ogniw, mająca łączyć wysoką stabilność mechaniczną z efektami wyrównującymi przez cały okres użytkowania. W ocenie firmy Lion jest wysoce konkurencyjny pod względem kosztów i bezpieczny przy wysokiej gęstości energii i wykorzystuje innowacyjne rozwiązania chłodzące. Obecne na rynku systemy akumulatorowe wymagają kompromisu między modułowością, integracją a kosztami.

 

„Lekki akumulator” ma na celu wypełnienie tej luki poprzez zastosowanie znormalizowanych elementów składowych ogniw („SuperCells”) składających się z cylindrycznych ogniw, które można skonfigurować w różnych rozmiarach modułów, aby dopasować je do określonych przestrzeni projektowych, pojemności akumulatorów i poziomów napięcia.

 

To, w połączeniu z wysoce skutecznym systemem bezpośredniego zarządzania temperaturą i innowacyjnym podejściem do pojedynczego ogniwa BMS, ma sprawiać, że ​​koncepcja „Light Battery” nada się do zastosowań o wysokiej wydajności (moc wyjściowa/szybkie ładowanie), ale będzie również skuteczna na rynku masowym.

Partnerstwo Lion-Sogefi to potężne połączenie. Rozumienie produktów motoryzacyjnych przez Sogefi w dziale Air & Cooling, głębokie doświadczenie inżynieryjne, badania i rozwój oraz wywarzanie produktów chłodzących, a także zaawansowana technologia akumulatorów Lion są wyjątkowo komplementarne. Obie firmy wierzą, że dzięki tej współpracy powstają wiodące w branży produkty i rozwiązania technologiczne na szybko rozwijających się rynkach zarządzania bateriami i ciepłem. Dzięki fabrykom w regionie EMEA, obu Ameryk i Azji, a także lokalizacjom blisko klientów na tych rynkach, to partnerstwo pozwoli nam zwiększyć wpływ naszych klientów na rozwój nowych technologii EV opracowanych przez Lion. Korzystając z okazji, dziękuję zespołowi Sogefi Air & Cooling Business Unit za profesjonalną pracę wykonaną do tej pory. Mauro Fenzi CEO Sogefi
Współpraca z Sogefi jest kamieniem milowym dla Lion, który przyspieszy rozpoczęcie masowej produkcji "lekkiego akumulatora". Dzięki dostępowi do ich zaawansowanych zakładów przemysłowych, badań i rozwoju oraz światowej sieci sprzedaży będziemy w stanie dostarczać nasze wyroby oraz tworzyć produkty i platformy akumulatorów EV nowej generacji. Wspólnie, pracując jako zespół, uwolnimy pełny potencjał inżynierii, testowania i produkcji oraz umieścimy naszych klientów na najlepszej drodze do sukcesu w nowej branży pojazdów elektrycznych. Alessio Basteri dyrektor Lion

 

Źródło: Sogefi

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).