Liga Prawdziwych Mechaników - dlaczego warto startować? | MOTOFAKTOR

Liga Prawdziwych Mechaników - dlaczego warto startować?

person Adrian Januszkiewicz 26/03/2021

Zwycięzcy poprzedniej edycji Ligi Prawdziwych Mechaników zdradzają, dlaczego warto do niej dołączyć w 2021 r.

Pierwsza edycja konkursu “League of True Mechanics”, w którym mechanicy rywalizowali ze sobą na portalu e-learningowym Denso, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nowy sezon Ligi rozpoczął się 1 marca i potrwa do 31 grudnia 2021 r. W konkursie mogą wziąć udział fachowcy z branży motoryzacyjnej z różnych krajów europejskich – jedynym warunkiem jest zarejestrowanie się jako mechanik lub dystrybutor. Denso poprosiło zwycięzców pierwszego sezonu “Ligi Prawdziwych Mechaników” o podzielenie się z nami swoimi doświadczeniami i przemyśleniami na temat zakończonej edycji.

 

Denso opracowało cyfrowe wersje swoich kursów szkoleniowych, aby umożliwić mechanikom łatwy dostęp do materiałów technicznych i poszerzanie swojej wiedzy o częściach Denso. Uczestnicy konkursu rozwiązują specjalne testy za które otrzymują punkty oraz certyfikaty, a 10 mechaników z najlepszymi wynikami zdobywa nagrody. Aby uzyskać dostęp do platformy szkoleniowej Denso i kursów – w tym do nowych szkoleń przygotowanych na rok 2021 – wystarczy się zarejestrować.

 

Punkty w tegorocznej edycji “Ligi Prawdziwych Mechaników” są przyznawane wyłącznie za nowe kursy, uruchomione w 2021 r. Jeśli przegapiłeś ubiegłoroczne kursy (dotyczące alternatorów, rozruszników, świec zapłonowych, świec żarowych i klimatyzacji), wciąż możesz je ukończyć i otrzymać certyfikat.

 

Każdy użytkownik zarejestrowany jako mechanik lub dystrybutor musi rozpocząć co najmniej jeden kurs i zdać egzamin końcowy, aby pojawić się w rankingu “Ligi Prawdziwych Mechaników” 2021. Uczestnicy zbierają specjalne punkty – “D-monety” – rozwiązując mini quizy i testy. Każdy kurs zakończony jest egzaminem, którego zaliczenie pozwala uzyskać spersonalizowany certyfikat.

 

Jeśli użytkownik znajdzie się w pierwszej 10 najlepszych wyników, otrzyma nagrodę. W Wielkiej Brytanii program szkoleniowy jest akredytowany przez Institute of the Motor Industry.

 

Platforma szkoleniowa Denso posiada jeszcze jedną ogromną zaletę: jest dostępna w większości krajów europejskich, w 10 językach. Denso planuje rozszerzać platformę o nowe kursy, certyfikaty i nagrody w sezonie 2021.

 

Po zakończeniu pierwszej edycji “League of True Mechanics” przekazano nagrody 10 najlepszym mechanikom w ośmiu krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Swoją opinią o “Lidze Prawdziwych Mechaników” podzieliło się trzech zwycięzców z Polski: Sylweriusz Sidor, zdobywca pierwszego miejsca, Karol Niedbalski – zdobywca drugiego miejsca, Maciej Kuleta, który zajął siódmą pozycję, a także Mário Eliaš, który zajął pierwsze miejsce w Słowacji. Pełny ranking zwycięzców “League of True Mechanics” 2020 można zobaczyć TUTAJ.

Który kurs podobał Ci się najbardziej i dlaczego?

Zwycięscy mechanicy zostali poproszeni o wskazanie swojego ulubionego kursu. Głosy rozłożyły się równo na pół, pomiędzy kurs o układach klimatyzacji a kurs o rozrusznikach i alternatorach. Dwóch mechaników stwierdziło, że kurs dotyczący układów klimatyzacji był profesjonalnie przygotowany i bardzo przystępny nawet dla początkujących. Z kolei szkolenie z zakresu rozruszników i alternatorów było faworyzowane przez dwóch innych finalistów. Jeden z mechaników stwierdził, że szkolenie Denso o rozrusznikach i alternatorach umożliwiło mu oduczenie się niektórych niepoprawnych informacji, które uzyskał w przeszłości. Z kolei Sylweriusz Sidor podkreślał: W mojej codziennej pracy nie mam częstego kontaktu z rozrusznikami i alternatorami, dlatego kursy o tych częściach znacznie poszerzyły moją wiedzę o rozwoju ich konstrukcji na przestrzeni lat i stosowanych w nich technologiach.

Jak oceniasz poziom trudności kursów?

Wszyscy czterej ankietowani stwierdzili, że kursy były miejscami zaskakująco trudne – nawet dla doświadczonego mechanika. Niektóre pytania i odpowiedzi są podchwytliwie sformułowane, co podtrzymywało moje zainteresowanie – mówił jeden ze zwycięzców. Inny dodawał: Najtrudniejsze były kursy z rozruszników, alternatorów i świec żarowych – naprawdę sprawdzają Twoją wiedzę.

Jak oceniasz wybór tematów kursów szkoleniowych Denso?

Wszyscy zwycięzcy i uczestnicy kursów znali ofertę części Denso i wiedzieli o tym, że firma przygotowała kursy e-learningowe dla mechaników. Na pytanie, jak oceniają wybór tematów kursów produktowych, wszyscy jednogłośnie wystawili pozytywne recenzje. Denso bardzo dobrze wybrało tematy kursów produktowych – powiedział jeden ze zwycięzców, a Karol Niedbalski podkreślał: każdy z kursów pogłębił moją wiedzę.

Od lewej do prawej: zdobywca drugiego miejsca, Karol Niedbalski z warsztatu Eurotim w Bydgoszczy i Krzysztof Fabisiak, Sales Executive Denso Aftermarket

Który temat interesuje Cię najbardziej z punktu widzenia produktów Denso? Jaki kurs chciałbyś dodać do e-learningu na 2021 rok?

Te dwa pytania pokazały, jakie zagadnienia interesują obecnie mechaników, a także podkreśliły różnorodność ich zainteresowań, ponieważ każdy z nich wskazał inny temat. Znalazły się wśród nich elektronika, czujniki i układy diesla typu common rail, układy klimatyzacji, systemy sterowania silnikiem i różne elementy układów zapłonowych, wszystko związane z elektrycznością, alternatorami, rozrusznikami, czujnikami itp.

 

Na pytanie o to, jaki nowy kurs chcieliby zobaczyć na platformie, mechanicy wskazywali układy diesla i kontynuację nauki o układach klimatyzacji. Chciałbym, aby na platformie Denso pojawił się uproszczony kurs na temat elektronicznych jednostek sterujących (ECU) i zaworów recyrkulacji spalin (EGR) – powiedział Mário Eliaš, zwycięzca Ligi Mechaników w Słowacji.

Jaka była dla Ciebie największa korzyść z uczestnictwa w "Lidze Prawdziwych Mechaników"?

Wszyscy zwycięscy mechanicy zgodzili się, że największą korzyścią z udziału w konkursie była wiedza zdobyta podczas kursów e-learningowych. Jeden z mechaników podkreślał, że największą korzyścią była możliwość uzyskania wielu cennych informacji. Największą korzyścią było zajęcie pierwszego miejsca w konkursie! – żartował inny, by po chwili dodać: Zdobywanie certyfikatów i pogłębianie wiedzy, która podnosi moje kwalifikacje zawodowe.

Czy otrzymane certyfikaty mają dla Ciebie jakąś wartość?

Dla jednych certyfikaty są tylko kartką papieru, ale dla innych, którzy rozwijają swoją karierę, stanowią dowód wiedzy i umiejętności, które możesz stosować w praktyce. Jeden z mechaników powiedział: Uważam certyfikaty za potwierdzenie mojej wiedzy i umiejętności, a inny dodał: Certyfikaty pomagają mi budować moją karierę.

Czy poleciłbyś innym mechanikom rejestrację na platformie e-learningowej i sprawdzenie swojej wiedzy?

Wszyscy ankietowani zgodzili się, że warto wziąć udział w e-learningu i sprawdzić swoją wiedzę. Jeden z mechaników skomentował: Spędziłem kilka wieczorów, robiąc te kursy – musisz mieć dużo determinacji. Mário Eliaš podkreślał: Nigdy nie przyszło mi nawet do głowy, że mogę wygrać konkurs tak renomowanej marki jak Denso, ale jeszcze bardziej doceniam zdobytą wiedzę. Inny zwycięzca powiedział: Gorąco zachęcam do rejestracji i wzięcia udziału w szkoleniach i testach. Dzięki Denso każdy może podnieść swoje kwalifikacje i poszerzyć swoją wiedzę.

Na koniec zapytano zdobywcę pierwszego miejsca o opinię o nagrodzie głównej, czyli urządzeniu do inspekcji pojazdów e-Videns.

Sylweriusz Sidor, zwycięzca “Ligi Mechaników” 2020 w Polsce, powiedział: E-Videns może usprawnić pracę warsztatu i upowszechnić w warsztatach samochodowych okresowe inspekcje pojazdów. Sam program e-Videns jest bardzo intuicyjny i przejrzysty. Bardzo fajną opcją jest diagnostyka parametrów silnika, która zawiera dane referencyjne, co doświadczonemu mechanikowi od razu podsuwa informacje o kondycji danego pojazdu.

Jesteś gotowy, by podjąć wyzwanie? Zarejestruj się na platformie e-learningowej Denso teraz i nie przegap Ligi Prawdziwych Mechaników 2021!

 

Źródło: Denso

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).