Liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom podwojona | MOTOFAKTOR

Liczba pojazdów autonomicznych zasilanych przez TomTom podwojona

person Adrian Januszkiewicz 6/09/2019

TomTom (TOM2) ogłosił, że liczba pojazdów poziomu 1 i poziomu 2 wyposażonych w mapy TomTom do automatycznej jazdy się podwoiła.

Ponad 1 milion pojazdów – zarówno osobowych, jak i użytkowych – oraz wyprodukowanych przez wielu różnych producentów, znajduje się obecnie na drogach.

Od pomocy pojazdom użytkowym w bardziej wydajnej jeździe, po zapewnienie bezpieczeństwa samochodów osobowych na autostradzie - nasze mapy do automatycznej jazdy torują drogę do autonomicznej przyszłości. Willem Strijbosch Head of Autonomous Driving w TomTom

 

Dzięki korzystaniu z map firmy TomTom i pomaganiu kierowcom poprzez dawanie im ostrzeżeń dotyczących bezpieczeństwa, producenci samochodowi mogą uzyskać wyższe oceny Euro NCAP, organizacji oceniającej bezpieczeństwo pojazdów.

 

W marcu tego roku firma TomTom ogłosiła, że zawarła umowy z wieloma globalnymi producentami pojazdów w celu dostarczenia mapy wysokiej rozdzielczości, która obejmuje Europę, Stany Zjednoczone i Azję, zapewniając sobie pozycję lidera na rynku mapowania w jakości HD.

 

Odwiedzający Targi IAA we Frankfurcie mogą spotkać się z przedstawicielami firmy TomTom w hali 8, stoisko C39.

 

Przypominamy, że poziom 1 obejmuje automatyzację sterowania ruchem pojazdów w kierunku poprzecznym lub wzdłużnym, natomiast poziom 2 obejmuje automatyzację sterowania ruchem pojazdów w kierunku poprzecznym i wzdłużnym.

 

Źródło: TomTom

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).