Łańcuch dostaw kauczuku od kuchni | MOTOFAKTOR

Łańcuch dostaw kauczuku od kuchni

person Adrian Januszkiewicz 3/09/2020

Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Niemiec i Continental uruchamiają łańcuch dostaw kauczuku, którego cały proces produkcji można monitorować.

Wspólny projekt niemieckiego ministerstwa i firmy Continental wspiera 450 lokalnych gospodarstw w zakresie zrównoważonych upraw wysokiej jakości kauczuku oraz zapobiega wyniszczaniu lasów.

Stworzenie zrównoważonego łańcucha dostaw z możliwością śledzenia procesu produkcji kauczuku jest nieodłączną częścią programu Continental na rzecz zrównoważonego rozwoju sektora przemysłu oponiarskiego. W ramach pilotażowego projektu w Indonezji mamy możliwość łatwego śledzenia całego procesu – od momentu pozyskiwania kauczuku, do etapu produkcji ogumienia w naszej fabryce w Niemczech. Cyfrowy monitoring całego łańcucha dostaw zapewnia większą przejrzystość, a także pozwala wspierać lokalne gospodarstwa. Christian Kötz Dyrektor Działu Opon oraz Członek Zarządu Continental

 

Obecnie projekt obejmuje terytorium dwóch parków narodowych wraz z naturalnymi lasami wpisanymi na listę UNESCO jako rezerwat przyrody, które znajdują się w dystrykcie Kapuas Hulu w indonezyjskiej prowincji Borneo Zachodnie. Pracownicy 450 gospodarstw uczestniczących w projekcie są szkoleni w zakresie zrównoważonych upraw oraz wykorzystania lepszej technologii, np. jak powinno się nacinać drzewa po to, aby uzyskać jak najwięcej kauczuku. Dzięki temu małym gospodarstwom udało się zwiększyć wydajność swoich upraw i osiągnąć znacząco wyższe ceny sprzedaży za najwyższej jakości naturalny kauczuk.

Aby lepiej chronić społeczeństwo i środowisko, potrzebujemy dokładnego przeglądu w zakresie globalnej gospodarki. Cieszę się, że tacy pionierzy jak Continental pokazują, że w świecie technologii cyfrowej kwestie społeczne i ekologiczne mogą być monitorowane na każdym etapie łańcucha dostaw. Poprzez zrównoważone metody upraw oraz cyfrowy system śledzenia, pomagamy zatrzymać wyniszczanie przyrody, jednocześnie wspierając lokalne gospodarstwa. Gerd Müller Minister ds. Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Niemiec

 

Cyfrowy system śledzenia pozwala na szczegółową ocenę produkcji i łańcucha dostaw kauczuku. Obszary produkcyjne są zaznaczone na mapie, dostawcy surowca oraz średnie ceny sprzedaży są udokumentowane w systemie bezpośrednio w momencie dostawy do magazynu. Dodatkowo system sprawdza ilość dostarczonego kauczuku oraz jego miejsce produkcji, dzięki czemu pracownicy mogą zapobiec wprowadzaniu do łańcucha dostaw kauczuku z niezarejestrowanych obszarów – na przykład, z nielegalnie wycinanych lasów.

Federalne Ministerstwo Współpracy Gospodarczej i Rozwoju Niemiec oraz Continental są członkami Globalnej Platformy na rzecz Zrównoważonego Kauczuku Naturalnego (ang. Global Platform for Sustainable Natural Rubber), która powstała w marcu 2019 i zrzesza najważniejsze podmioty w tym sektorze, zarówno w gospodarce, jak i wśród społeczeństwa obywatelskiego. Celem Platformy jest zwiększenie odpowiedzialności w zakresie produkcji naturalnego kauczuku.

Źródło: Continental

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).