Lakiery Axalta do pojazdów autonomicznych na targach SURCAR 2021 w Cannes | MOTOFAKTOR

Lakiery Axalta do pojazdów autonomicznych na targach SURCAR 2021 w Cannes

person Adrian Januszkiewicz 5/07/2021

Axalta zaprezentowała swoje lakiery samochodowe dla rozwijającego się rynku pojazdów autonomicznych podczas 31. konferencji SURCAR.

Konferencja SURCAR odbyła się w Cannes w dniach 1–2 lipca 2021 r. i zgromadziła ekspertów i influencerów z branży motoryzacyjnej i lakierniczej z całego świata. W ramach globalnego zaangażowania w tworzenie coraz bardziej zrównoważonych rozwiązań transportowych motywem przewodnim tegorocznej konferencji SURCAR były pojazdy elektryczne oraz autonomiczne.

Wraz z ewolucją mobilności pojawia się potrzeba stosowania zaawansowanych lakierów, które poza walorami estetycznymi i ochroną sprzyjają także ekonomii pracy silników i podzespołów elektrycznych, a także m.in. ułatwiają projektowanie pojazdów, nawigację oraz dbają o bezpieczeństwo pasażerów. Hassine Sioud Group Vice President, Mobility w Axalta na Europę, Bliski Wschód i Afrykę

 

Marka Axalta Mobility Coatings, która narodziła się w kwietniu 2021 roku i skupia się na nowych rynkach transportowych, m.in. pojazdach autonomicznych i elektrycznych, aktywnie uczestniczyła w konferencji SURCAR. Eksperci firmy prezentowali zaawansowane właściwości lakierów Axalta dla ewoluującej branży transportowej. Pokazywali również jak najnowsze technologie powlekania wpływają na działanie czujników stosowanych w pojazdach autonomicznych.

 

Dr Neil Murphy, Color Science Team Manager w Axalta, który specjalizuje się w produktach dla samochodów autonomicznych, wygłaszał wraz z ekspertami Mercedesa prezentację na temat systemów lakierniczych i powłok do tworzyw sztucznych dopasowanych do czujników radarowych operujących z częstotliwością 77 GHz. Prelegenci podkreślali, jak ważne jest modelowanie wielowarstwowe do szacowania skuteczności radarów, maksymalizacji transmisji fal emitowanych przez radar i minimalizacji refleksyjności powłok. Omawiali także zagadnienie optymalizacji powlekanych części z tworzyw sztucznych pod kątem bezpiecznej i skutecznej pracy czujników.

 

Czujniki w samochodach stanowią kluczowy element różnych systemów, np. asystenta pasa ruchu, systemu wykrywania kolizji, aktywnego tempomatu czy systemu ostrzegania o pojazdach w martwym punkcie. Axalta blisko współpracuje z ekspertami Mercedesa: fizykami, chemikami, projektantami i kolorystami nad systemami modelowania pracy radarów, dzięki którym możliwe będzie tworzenie narzędzi zaspokajających coraz bardziej złożone potrzeby rynku pojazdów autonomicznych.

 

Wyniki badań nad systemami lakierowania nadwozia i tworzyw sztucznych zostały zaprezentowane podczas warsztatów: Nowe materiały i procesy lakiernicze, które odbyły się 1 lipca w Hotelu Barriere Le Majestic. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

 

Więcej informacji na temat marki Axalta Mobility Coatings można znaleźć TUTAJ.

 

Źródło: Axalta

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).