Ładunek i czas pracy kierowcy ponad normę | MOTOFAKTOR

Ładunek i czas pracy kierowcy ponad normę

person Adrian Januszkiewicz 12/08/2020

Wielkopolscy inspektorzy ITD odnotowali niezgodności dotyczące wagi i długości przewożonej koparki gąsienicowej, a także co do czasu pracy kierowcy.

Nienormatywny zespół pojazdów zatrzymano do kontroli na drodze S5 w poniedziałek 10 sierpnia. Pod wieloma względami transport koparki gąsienicowej nie był prawidłowy. Pojazd był o blisko 7 ton za ciężki. Przekroczono też normy dotyczące długości, a kierowca nie posiadał przy sobie zezwolenia odpowiedniej kategorii. Do listy zaniedbań inspektorzy dopisali brak badania okresowego tachografu oraz nieterminowe pobieranie danych z karty kierowcy. Odpowiedzialny za przewóz przedsiębiorca może się teraz spodziewać 6,5 tys. złotych kary.

Kara nie ominęła także kierowcy, który podczas jazdy nie stosował się do norm czasu pracy. Wykorzystując przełącznik tachografu, skrócił dzienny okresu odpoczynku. Kierowcę ukarano mandatem karnym.

 

Źródło: GITD

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).