Ładowarki Webasto Live kompatybilne z Systemami EMS | MOTOFAKTOR

Webasto zaprezentowało na wystawie E-world koncepcję zarządzania dostaw energii do inteligentnych ładowarek samochodów elektrycznych.

Inteligentną stację ładowania Webasto Live można zintegrować z szeregiem systemów zarządzania energią (EMS). Na zakończonych właśnie targach E-world w Essen, dostawca systemów, Webasto po raz pierwszy pokazał jak łatwo można zintegrować stacje ładowania pojazdów elektrycznych i hybryd plug-in, zarówno z istniejącymi, jak i planowanymi systemami zarządzania energią (EMS).

Dzięki Otwartemu Protokołowi Punktu Ładowania (Open Charge Point Protocol, OCPP) i interfejsom komunikacyjnym Modbus/TCP, Webasto Live można elastycznie zintegrować z komercyjnymi i prywatnymi EMS-ami. Aby to umożliwić, dostawcy EMS muszą stworzyć odpowiedni interfejs, zgodny ze swoimi systemami.

 

Od kwietnia 2020 roku stacje ładowania Webasto będą kompatybilne z systemem Kiwigrid EMS, korzystającego z interfejsu kompatybilnego z protokołem OCPP umożliwiającego pełną integrację ze stacją ładowania.

Jesteśmy zaszczyceni, że jako partnera pozyskaliśmy innowacyjnego dostawcę systemów zarządzania energią - Kiwigrid, Razem będziemy mogli rozwijać elastyczne rozwiązania, by móc połączyć sektor dostaw energii i mobilności. Karl Kolmsee dyrektor ds. Zarządzania Portfolio Produktów Ładowania Webasto

 

Jeżeli klient chce zintegrować jedną lub więcej stacji ładowania z systemem zarządzania energią, instalator-elektryk może połączyć je za pomocą kilku kliknięć w ustawieniach konfiguratora. Od kwietnia stacja Webasto Live będzie kompatybilna z systemami EMS innych dostawców; na przykład Beegy, rozwiązaniami Smart1 i TQ-Automation. Klienci Webasto, którzy już zainstalowali ładowarkę Webasto Live, mogą skorzystać z rozszerzonych funkcji po dokonaniu aktualizacji oprogramowania.

 

Webasto Live ma ułatwiać także elastyczną pracę w sieci za pośrednictwem bezprzewodowego łącza. Stacją można zarządzać za pomocą aplikacji Webasto LiveApp lub portalu+. Stacje ładowania Live można połączyć z sobą w sieć (do wyboru komunikacja poprzez: 4G, LAN i WLAN), umożliwiając w ten sposób dynamiczne zarządzanie mocą między nimi. Ponadto, stacja ładowania oferuje uwierzytelnianie za pomocą RFID, smartfona i jest przygotowana do obsługi najnowszej metody uwierzytelniania t.j. Plug & Charge (ISO 15118).

 

Podczas E-world, Webasto pokazało również stację ładowania Webasto Pure, którą w sierpniu 2019 roku stowarzyszenie ADAC oceniło jako “bardzo dobrą” oraz 4,5-metrowej długości kabel do ładowania Typu 2 Mode 3, służące do podłączenia zasilania pojazdu przy użyciu ładowarek publicznych.

 

Na stoisku zaprezentowano również standardowy system akumulatorów Webasto (Standard Battery System), przeznaczony do pojazdów w różnych segmentach. Zastosowanie modułowej budowy akumulatorów sprawia, że ​​system może być indywidualnie konfigurowany przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

 

Źródło: Webasto

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).