Ładowarki i boostery NOCO wyróżnione w testach "What Car?" | MOTOFAKTOR

Ładowarki i boostery NOCO wyróżnione w testach "What Car?"

person Redakcja 28/09/2021

Ładowarki NOCO Genius5 i Genius10 oraz urządzenie rozruchowe NOCO Booster GB20 nagrodził w swoich testach brytyjski "What Car?".

Od blisko pół wieku brytyjski magazyn motoryzacyjny “What Car?” doradza w zakupie nowego lub używanego samochodu. Rzetelność publikowanych materiałów przyczyniła się do osiągnięcia statusu wiarygodnego źródła wiedzy także na arenie międzynarodowej. Obejmują one również testy akcesoriów przydatnych w życiu każdego kierowcy, a najlepiej ocenione produkty otrzymują wyróżnienia i rekomendacje zakupu.

 

W ostatnim czasie sprawdzono między inny efektywność ładowarek do akumulatorów samochodowych. Zwrócono przy tym uwagę na rosnące zapotrzebowanie na energię urządzeń pokładowych i systemów wspierających kierowcę w odniesieniu do wydajności współczesnych baterii. Do ich serwisowania powinno używać się inteligentnych rozwiązań, zdolnych do analizy kondycji akumulatora i sterowania procesem ładowania.

 

Na 10 testowanych przez “What Car?” modeli ładowarek, NOCO Genius5 (5A) otrzymał notę “Best Buy”, natomiast NOCO Genius10 (10A) wyróżnienie “Recommended”. Obie przeznaczone są do akumulatorów 6V i 12V, w tym AGM i litowych. Dodatkowo oferują tryb odsiarczania oraz ręcznego rozpoczęcia procesu nawet przy zerowym stanie. Co ważne, zaawansowana elektronika dostosowuje poziom ładowania do temperatury otoczenia i chroni baterię przed skokami napięcia w sieci 230V.

 

Redakcja magazynu “What Car?” sprawdziła również urządzenia do awaryjnego rozruchu akumulatorów. Z 10 modeli, NOCO Boost GB20 otrzymało adnotację “Best Buy”. Jest ono przeznaczone do pojazdów z silnikami benzynowymi o pojemności do czterech litrów i baterii 12V o szczytowym prądzie rozruchu 500A. Zgromadzona energia pozwala na wykonanie aż 20 rozruchów. Praktycznym rozwiązaniem jest wbudowana latarka o strumieniu świetlnym 100 lumenów oraz dwa porty usb. IN – do ponownego ładowania litowego akumulatorka i OUT – do podłączenia innych urządzeń, np. smartfona.

Ładowarki i boostery NOCO otrzymały te wyróżnienia także za unikalny system ochrony przed iskrzeniem. Zapobiega on fizycznej degradacji baterii po odwrotnym podłączeniu kabli do biegunów akumulatora. Jak też za dbałość w wykonaniu odpornej na pył czy zalanie oraz uszkodzenie mechaniczne obudowy. Pełna gama NOCO z serii Genius i Boost, w tym najnowsza seria X, dostępne są na polskim rynku. Nie różnią się one - oczywiście poza wtyczką do gniazdka 230V - od tych testowanych przez redakcję "What Car?". Sławomir Gosławski dyrektor sprzedaży na Wschodnią i Centralną Europę w NOCO Company

 

Źródło: NOCO

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).