Łącznik wycieraczek bez silnika Diesel Technic | MOTOFAKTOR

Łącznik wycieraczek bez silnika Diesel Technic

person Adrian Januszkiewicz 6/05/2019

W ofercie Diesel Technic dla pojazdów użytkowych pojawił się łącznik wycieraczek bez silnika o numerze produktowym 4.69453.

Łącznik wycieraczek 4.69453 jest odpowiedzialny za przekazywanie ruchu obrotowego z ich silnika do ramion.

 

Składa się on z 2 łożysk ramienia wycieraczki, kilku połączonych ze sobą prętów przegubu i wspornika silnika. Poszczególne drążki przegubowe są poruszane ruchem obrotowym silnika. Ten ruch jest przenoszony na łożyska ramienia wycieraczki, które są również odpowiedzialne za stały ruch ramion. Łożyska ramienia wycieraczki są zabezpieczone przed kurzem za pomocą tulei wykonanych ze spiekanego brązu.

Porady i triki

Przed demontażem należy przesunąć wycieraczki do pozycji końcowej. Po czym najpierw zdemontować ramiona wycieraczki i sprawdzić działanie elementów mocujących. Następnie zdemontować silnik wycieraczek i sprawdzić styki elektryczne. Na końcu zdemontować łącznik wycieraczek i oczyść wsporniki montażowe.

 

Kolejny etap to montaż nowego łącznika wycieraczki bez naprężenia. Jeśli układ wycieraczek szyby przedniej nie został doprowadzony do pozycji końcowej przed demontażem, zaleca się sterowanie drążkiem wycieraczek bez ramion, a następnie doprowadzenie go do położenia końcowego. Teraz można zamontować ramiona wycieraczki.

 

Link do produktu

Budowa łącznika wycieraczek

 1. Drążek wspierający
 2. Krótki łącznik wycieraczki
 3. Długi łącznik wycieraczki
 4. Dźwigienka korby
 5. Osłony przeciwpyłowe
 6. Uszczelki wibracyjne łącznika
 7. Uszczelka wibracyjna silnika
 8. Tuleja wibracyjna silnika
 9. Tuleje wibracyjne łącznika
 10. Nakrętki (M 10)
 11. Łożysko ramienia wycieraczki
 12. Uszczelka łożyska
 13. Uszczelka dźwigienki korby

Źródło: Diesel Technic

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).