KYB z ekspedycją na Biegun Zimna | MOTOFAKTOR

KYB z ekspedycją na Biegun Zimna

person Adrian Januszkiewicz 9/09/2021

KYB współpracowało przy arktycznej wyprawie "Pole of Cold", w której zespół śmiałków jako pierwszy na świecie dotarł samochodami do Wysp Nowosyberyjskich.

Wyprawą kierował ambasador marki Toyota – Bogdan Bulychev. Cała trasa liczyła łącznie ponad 20 000 kilometrów w ekstremalnie trudnych warunkach, z czego 7 000 trasa off-roadowa, wliczając także jazdę po zamarzniętym Oceanie Arktycznym. Średnia temperatura wyniosła -50ºC, a najniższa jaką zanotowano to -62ºC. Wyprawa rozpoczęła się w styczniu i zakończyła w maju trasą obejmującą Jakucję – Biegun Zimna – Kołymę – Magadan – Kamczatkę – Czukotkę.

 

Dwa pojazdy biorące udział w wyprawie to Toyota Hilux i Toyota Land Cruiser Prado 150. Oba SUV-y były dobrze przygotowane do jazdy w ekstremalnych warunkach oraz zostały wyposażone w 38-calowe koła i oświetlenie LED. Posiadały izolację termiczną, podwójne szyby, dodatkowe grzałki zainstalowane na obu silnikach a na górze koce termiczne z izolacyjnymi wstawkami zakrywającymi chłodnice. Zbiornik paliwa w Hiluxie mieści do 350 litrów, a w Prado do 400 litrów, dzięki czemu silniki pojazdów mogły pracować bez przerwy nawet do 10 dni.

 

Auta ekspedycyjne zostały wyposażone w amortyzatory KYB, zaprojektowane z myślą o zapewnieniu niezawodnego prowadzenia i komfortu pojazdom w warunkach terenowych przy zachowaniu doskonałych właściwości jezdnych. Zastosowane w amortyzatorach rozwiązania techniczne pozwoliły na optymalizację temperatury podczas pracy, zmniejszając prawdopodobieństwo pienienia się płynu i naprężeń wewnętrznych, co tym samym zwiększa żywotność amortyzatora i zawieszenia jako całości. Jest to szczególnie ważne w takich warunkach jak Arktyka. To był najlepszy test amortyzatorów podczas pracy w ekstremalnie niskich temperaturach.

Źródło: KYB

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).