KYB wznawia wsparcie dla WRX | MOTOFAKTOR

KYB wznawia wsparcie dla WRX

person Januszkiewicz Adrian 21/07/2021

Mistrzowie świata zespół KYB EKS JC oraz 3-krotny mistrz FIA World Rallycross Johan Kristoffersson łączą siły w walce o tytuł FIA WRX 2021.

Kristoffersson dołącza do Belga Enzo Ide gdzie obaj kierowcy korzystają z amortyzatorów KYB oraz elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego w najnowszej generacji Audi S1 EKS RX quattro.

Jeśli nie możesz go pokonać, dołącz do niego – to takie proste. Stoczyłem wiele ekscytujących wyścigów z Johanem i myślę, że wszyscy mogą się zgodzić, że ma on wyjątkowe umiejętności, więc dla mnie idealnie pasuje do kampanii KYB EKS JC 2021, aby ponownie rzucić wyzwanie reszcie stawki w rywalizacji o oba tytuły - najlepszego zespołu i najlepszego kierowcy. Mattias Ekström właściciel zespołu KYB EKS JC

 

32-letni Szwed ma na swoim koncie 36 wyścigów zakończonych na podium World RX, z czego 24 to zwycięstwa. Kristoffersson zdobył nie tylko trzy tytuły Mistrza Świata Rallycross (2017, 2018, 2020), ale także trzy tytuły w Porsche Carrera Cup Scandinavia, dwa tytuły Scandinavian Touring Car Championship i jeden tytuł Superstars International Series. Obecnie jest na szczycie tabeli liderów Extreme E z koleżanką z drużyny Molly Taylor, wygrywając 2 z 2 rund dla Rosberg Racing.

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że mogę przejechać cały sezon FIA World RX, a zrobienie tego z nowym zespołem jest dla mnie jak nowe wyzwanie. KYB EKS JC wie, jak wygrywać wyścigi i mistrzostwa, a po pierwszych dwóch dniach testów widzimy, że możemy się nawzajem uczyć i zdobywać nowe doświadczenia. Joel Christoffersson i cały zespół są bardzo zaangażowani i zmotywowani, aby osiągnąć cel, jakim jest obrona tytułu najlepszego Kierowcy, a wraz z Enzo również tytułu najlepszego Zespołu. Johan Kristofferson
Johan Kristofferson
Johan jest dotychczas najbardziej utytułowanym kierowcą World RX i jestem bardzo szczęśliwy, że dzięki wsparciu Red Bulla, Ravenola, KYB i Blåkläder możemy go mieć w naszym zespole obok Enzo. Jego doświadczenie i wiedza pomogą nam się dalej rozwijać, a dla Enzo będzie to świetna okazja, by uczyć się od najlepszych. Będziemy kontynuować testy przed sezonem i jestem pewien, że sprawimy, aby nasi rywale musieli ciężko pracować. 2021 dla KYB EKS JC będzie wyjątkowym rokiem, ponieważ pojedziemy naszymi samochodami w trzech mistrzostwach – FIA World RX, Nitro Rallycross (USA) i RallyX Nordic. Joel Christoffersson kierownik zespołu KYB EKS JC

 

Składający się z 7 dwudniowych imprez w całej Europie, WRX odbywa się na torach, które są mieszanką tras rajdowych i wyścigów torowych. Kierowcy są wyposażeni w samochody RX Supercars o mocy ponad 600 KM, które przyspieszają od 0-100 km/h w mniej niż dwie sekundy. Aktualne informacje dotyczące World RX można znaleźć w mediach społecznościowych KYB.

 

Źródło: KYB

user photo

Autor

Januszkiewicz Adrian

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).