KYB wspiera Mistrzostwa Świata w Rallycrossie | MOTOFAKTOR

KYB wspiera Mistrzostwa Świata w Rallycrossie

person Adrian Januszkiewicz 20/05/2019

KYB kontynuuje sponsoring drużyny EKS startującej w Mistrzostwach Świata w Rallycrossie, rozszerzając również współpracę z Monster Energy RX Cartel.

Drużyna EKS rywalizuje w FIA Mistrzostwach Świata w Rallycrossie od 2014 r., czyli od początku powstania zawodów. Pomimo zapowiedzi w ubiegłym sezonie o zamknięciu sekcji World RX, zespół EKS i założyciel Mattias Ekstrom powrócili i wspierają trzech młodych, utalentowanych kierowców w sezonie 2019 – Krisztiana Szabo, Andreasa Bakkeruda i Liama Dorana.

 

Jadąc dla EKS, na początku tego sezonu Krisztian Szabo osiągnął swój cel zawodowy, jakim jest jazda w pełnym sezonie Mistrzostw Świata. Wcześniej został podwójnym mistrzem w FIA Mistrzostw Europy w Rallycrossie w klasie Super 1600. Uznany kierowca, Andreas Bakkerud, także powraca na tor od czasu swojego ostatniego sezonu z EKS, ale tym razem w ramach Monster Energy RX Cartel wraz z niezwykle popularnym brytyjskim kierowcą, Liamem Doranem.

Wszyscy trzej kierowcy pojadą Audi S1 EKSRX Quattro – tymi samymi samochodami, które uplasowały zespół EKS na drugim miejscu w ubiegłym sezonie. KYB nadal odgrywa ważną rolę w drużynie EKS. Wszystkie trzy samochody, szeroko stosowane i znane w sportach motorowych, są wyposażone w elektroniczny system wspomagania układu kierowniczego (EPS) zaprojektowany i produkowany przez KYB. Teraz wyposażone są również w amortyzatory KYB – coś, nad czym obaj partnerzy (KYB i EKS) ściśle współpracowali w ostatnim sezonie. Inżynierowie KYB wezmą udział we wszystkich wyścigach i testach w sezonie 2019, aby wesprzeć oba zespoły. KYB dostarcza system (EPS) dla drużyny EKS od momentu powstania w 2014 r.

 

W piątek, 5 kwietnia rozpoczął się sezon 2019. Rozpoczynając wyścig przy blasku świateł toru Yas Marina w Abu Dhabi, 16 samochodów wyruszyło na tor, aby rywalizować w otwarciu zawodów. Bakkerud niestety rozbił się na trzecim okrążeniu i później nie był w stanie startować. Niewzruszony Bakkerud powrócił i odegrał rolę obserwatora Liama Dorana w finale, pomagając mu zakończyć wyścig na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej. Szabo ukończył wyścig na 4. miejscu – debiutując w World RX osiągnął sukces.

 

Składający się z 12 dwudniowych imprez odbywających się na całym świecie, WRX rozgrywa się na torach, które są mieszanką torów rajdowych i wyścigowych/asfaltowych. Kierowcy jeżdżą Supersamochodami RX o mocy ponad 600 KM, które przyspieszają 0-100 km/h w mniej niż dwie sekundy. Aktualne informacje dotyczące World RX można znaleźć w mediach społecznościowych KYB.

 

Źródło: KYB

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).