KYB Team JC z tytułem Mistrza Świata Rallycross 2020 | MOTOFAKTOR

KYB Team JC z tytułem Mistrza Świata Rallycross 2020

person Adrian Januszkiewicz 28/01/2021

Szwedzki zespół KYB Team JC został mistrzem World RX Team 2020 wyprzedzając najbliższego rywala o 16 punktów.

Po wyjątkowym sezonie, składającym się z ośmiu rund rozgrywanych w czterech różnych krajach, oficjalnie ogłoszono odwołanie dziewiątej ostatniej rundy (która miała odbyć się na torze Nürburgring w Niemczech). W związku z panującymi ograniczeniami i zdobyciem największej liczby punktów w pierwszej rundzie, zespół KYB Team JC został ogłoszony Mistrzem Świata.

 

Na torze, zespół KYB Team JC reprezentowało dwóch kierowców: były mistrz świata RX Mattias Ekström i aktualny mistrz Euro RX i RallyX Nordic Robin Larsson. Najważniejsze wydarzenia zespołu w 2020 roku to wygrana w drugiej rundzie sezonu w Höljes (Szwecja), a także podwójne podium w Rydze (Łotwa). Ekström zdobył dwa zwycięstwa w ciągu roku i trzy drugie miejsca, co pozwoliło mu zająć drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Świata Kierowców RX. Jest to niesamowity wynik, biorąc pod uwagę, że w ostatniej chwili zastąpił Janisa Baumanisa, który niestety odpadł z powodu ograniczeń budżetowych spowodowanych przez COVID-19. Larsson przez cały sezon ścigał się w imponującym stylu, czterokrotnie kwalifikując się do finału i kończąc na Łotwie na drugim miejscu. W klasyfikacji generalnej kierowców zajął wysokie szóste miejsce.

Myślę, że pomimo koronawirusa zakończenie sezonu poszło lepiej niż oczekiwano. Rok temu stwierdziłem, że szanse na powrót do Rallycrossu są bliskie zeru, ale po ponownym wejściu do współzawodnictwa ściganie stało się jeszcze bardziej ekstremalne. Mieliśmy po drodze trochę problemów, ale to też część trudnych reguł gry. Cieszę się, że są sponsorzy i firmy, które nie boją się inwestować nawet w tak trudnych czasach, zwłaszcza, że niektóre rozwiązania były wprowadzane w ostatniej chwili. Jestem również bardzo dumny, widząc, jak wiele starań włożyło KYB w opracowanie amortyzatorów, dzięki którym można wygrywać Mistrzostwa Świata. Mattias Ekström

 

Źródło: KYB Europe

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).