KYB świętuje 100 lat działalności | MOTOFAKTOR

KYB świętuje 100 lat działalności

person Adrian Januszkiewicz 20/11/2019

100 lat temu, kiedy Shiro Kayaba dostał się na Wydział Nauk Ścisłych i Inżynierii Uniwersytetu Waseda, rozpoczęła się podróż KYB.

Kayaba w ciągu pierwszego roku studiów rozczarował się i zamiast studiować zaczął poświęcać znacznie więcej czasu na własne badania. Twierdząc, że jego kierunek jest żmudną lekcją opartą na nieugiętej wersji przeszłości, Kayaba oświadczył: Chcę swobodnie pracować w oparciu o ducha, inspirację i ciekawość, z którą się urodziłem. Z tym założeniem Kayaba opuścił Uniwersytet, poświęcając się całkowicie własnym badaniom.

 

Posiadając już patenty na swoje niezależne badania, Kayaba zapewnił sobie niezbędne finansowanie od wybitnego biznesmena, który często pomagał obiecującym studentom Uniwersytetu Waseda. 19 listopada 1919 roku 21-letni Shiro Kayaba otworzył centrum badawczo – rozwojowe techniki hydraulicznej, zatrudniając 30 badaczy.

 

Centrum badawcze i sam Kayaba szybko zwróciły uwagę japońskiej marynarki wojennej. Odrzucił ich propozycję, woląc pozostać w swoim Centrum aż do trzęsienia ziemi w Kanto w 1923 roku. Trzęsienie ziemi o sile 7,9 stopnia spowodowało tragiczną śmierć ponad 140 000 osób. W związku z tym, że uderzyło ono w porze obiadowej, kiedy ludzie przygotowywali posiłki, cały region objęły pożary.

 

Centrum badawcze Kayaba zostało doszczętnie spalone. Kayaba stwierdził, że jedynym słusznym dla niego wyborem będzie praca w japońskiej marynarce wojennej, gdzie jego doświadczenie w hydraulice doprowadziło go do opracowania zdalnie sterowanych hydraulicznych urządzeń do lądowania i startu na lotniskowcach, jak również układów hydraulicznych do podwozi samolotów, aby zmniejszyć siłę uderzenia podczas lądowania.

 

W marcu 1930 r. Kayaba został odwiedzony przez brytyjskiego inżyniera, który przybył, aby rozstrzygnąć spór, jaki miał z japońskim urzędem patentowym w sprawie hydraulicznego podwozia samolotu, które zaprojektował. Po obejrzeniu doskonałej konstrukcji Kayaby brytyjski inżynier porzucił swój własny projekt podwozia, zamiast czego rozreklamował podwozie Kayaby.

 

Zamówienia spływały z całego świata. To, w połączeniu z kolejnym wynalazkiem Kayaby, umożliwiającym start samolotów z krótkich pasów startowych w górzystym terenie Japonii, dało Kayabie wystarczające fundusze, aby oderwać się od marynarki wojennej i założyć Kayaba Manufacturing Co. w 1935 roku, zakład produkcyjny znany nam dzisiaj jako KYB.

 

Duch i filozofia Shiro Kayaby, wraz z jego pionierskimi badaniami i wynalazkami, żyje dzisiaj, 100 lat później, w procesie rozwoju i produkcji KYB. Każdego tygodnia na całym świecie produkowanych jest ponad milion amortyzatorów KYB dostarczanych na pierwszy montaż (OE) i rynek części zamiennych. Co piąty samochód produkowany na świecie wyposażony jest w amortyzatory KYB.

Nic nigdy nie jest kompletne. Unikatowa zdolność ludzkości do osiągania postępu tkwi w ciągłym poszukiwaniu wyższego poziomu doskonałości, który służy za podstawę dla rozwoju firmy i społeczeństwa. Shiro Kayaba

 

Źródło: KYB

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).