KYB prezentuje kolejny film VR | MOTOFAKTOR

KYB prezentuje kolejny film VR

person Adrian Januszkiewicz 8/11/2018

KYB Europe wyprodukowało już drugi film 3D w wirtualnej rzeczywistości, który pozwala doświadczyć wrażeń, jakich doznać mogą piloci WRX.

Nagranie powstało we współpracy z zespołem EKS Audi Sport, sponsorowanym przez KYB od czasów jego założenia w 2014 roku. Dla zachowania precyzji oraz lepszej kontroli nad pojazdem, Audi S1 RX Quattro korzysta z elektronicznego systemu wspomagania układu kierowniczego, zaprojektowanego i produkowanego przez KYB.

 

W filmie właściciel oraz kierowca EKS, Mattias Ekström, zaprasza widzów do założenia kasku i zajęcia miejsca na fotelu pasażera podczas wyścigu na łotewskim torze Biķernieki, w Rydze. Prowadzony przez Mattiasa pojazd rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2,5 sekundy, osiągając podczas przejazdu maksymalną prędkość 150 km/h, w momencie poprzedzającym długi na 35 metrów wyskok, na wysokości 1,5 metra. Potem na zakręcie Mattias zmuszony jest zwolnić do zaledwie 50 km/h. Przeciążenie poziome po drugim wybiciu osiągnęło wartość 1,6 g.

 

Film najlepiej jest oglądać, korzystając z zestawu okularów VR w trybie 360°. KYB Europe będzie promował nowe nagranie wraz z filmem o bezpieczeństwie, podczas targów branżowych w Europie w 2019 roku. Podczas filmu, oglądający mogą odwracać głowę w dowolnym kierunku i doświadczyć w pełni panoramicznego obrazu.

Film można obejrzeć także na smartfonie, w aplikacji YouTube, gdzie oglądający może poruszać telefonem, aby zmienić kąt widzenia, a także na komputerze, korzystając z myszy w tym samym celu.

Rajdy WRX zainicjowane zostały w 2014 roku, a składa się na nie dwanaście dwudniowych eventów organizowanych na całym świecie. Trasa każdego z wyścigów łączy ze sobą elementy rajdu oraz jazdy po torze asfaltowym. Przed ostatnim wyścigiem tego sezonu, który odbędzie się w dniach 24-25 listopada, zespół EKS Audi sport zajmuje drugie miejsce w tabeli.

 

Źródło: KYB Europe

user photo

Autor

Adrian Januszkiewicz

Zobacz podobne

Szanowny Czytelniku

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) informujemy Cię o przetwarzaniu Twoich danych.

Administratorem danych jest Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28. Chodzi o dane, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, newsletterów i innych funkcjonalności udostępnianych przez Proautomotive Sp. z o.o., głównie zapisanych w plikach cookies i innych identyfikatorach internetowych, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych zaufanych partnerów. Gromadzone dane są wykorzystywane wyłącznie w celach: świadczenia usług drogą elektroniczną wykrywania nadużyć w usługach pomiarów statystycznych i udoskonalenia usług

Osoba, której dane dotyczą, ma prawo dostępu do danych, sprostowania i usunięcia danych, ograniczenia ich przetwarzania. Osoba może też wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Wszelkie zgłoszenia dotyczące ochrony danych osobowych prosimy kierować na adres biuro@motofaktor.pl lub pisemnie na adres Proautomotive Sp. z o.o., 39 - 200 Dębica, ul. Kolejowa 28 z dopiskiem "ochrona danych osobowych".

Więcej o zasadach przetwarzania danych osobowych i przysługujących Użytkownikowi prawach znajduje się w Polityce prywatności.

Zapisz się na newsletter główny

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

To był tydzień!

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Strefa Ciężka

Chcę otrzymywać wiadomości e-mail (W każdej chwili możesz zrezygnować z subskrybcji).

 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).